Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú ismerettel a...

Angol felsőfokú ismerettel a francia vagy a német nyelv középfokú (B2) szinten való elsajátítása "könnyebb", telik kevesebb időbe?

Figyelt kérdés

1 éven belül szükségem van egy középfokú nyelvvizsgára.

Szeretném, ha már nyelvet tanulok, akkor az "hasznos" is legyen humán területen (angol-magyar-történelem tanári szakkal) dolgozva. Azért is gondoltam a francia vagy német nyelvre. De a kettő közül melyiket könnyebb ennyi idő alatt középfokon elsajátítani?


2013. júl. 22. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Német. A kiejtése is könnyebb, a helyesírás is. A nyelvtanja nekem hasonlít az angoléra. Én is angol felső után kezdtem nemrég a németet, és eléggé megy. A der-die-das-on igyekszem felülemelkedni, amúgy nem vészes egyáltalán.
2013. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az angol szavak 60% francia eredetű, maga a nyelvvizsga is könnyebb mert kevesen tanulják.

Az egyetlen amire rá kell állni az a le, le, les meg ezek alakjai

2013. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"Az angol szavak 60% francia eredetű, maga a nyelvvizsga is könnyebb mert kevesen tanulják. " - először erre a mondatra reagálnék. Nem tudom mi a forrásod arra, hogy az angol szavak 60%-a francia eredetű, de 100%, hogy téved. Nincsen általánosan elfogadott szám arra vonatkozóan, hogy az angol szókincs pontosan hány százalékát adják ki francia szavak, de a legtöbb számítás szerint ez éppen nem éri el a 30%-ot. Sőt, arra sincsen általánosan elfogadott szám, hogy mekkora maga az angol szókincs, és milyen ütemben növekszik évente. Wikipédián (angol nyelvűn) utána lehet olvasni, ha valakit bővebben érdekel. Ami a nyelvvizsgát illeti pedig egy francia B2-nek pont olyan nehéznek kell lennie, mint egy angolnak vagy németnek, mivel ugyanazokat a követelményeket támasztja. Attól még nem lesz könnyebb egy nyelvvizsga, hogy kevésbé népszerű egy nyelv.


A kérdezőnek: ha valamelyik nyelv jobban érdekel, akkor azt válaszd, mert azt lesz könnyebb tanulni. Ha egyik se érdekel, akkor persze más szempontok alapján is választhatsz. Időben elméletileg kb. ugyanannyit kell tanulnod majd. A német közelebbi rokonságban van az angollal, mint a francia. Igaz, hogy van sok franciából átvett szó, de az angol és német szavak egy jelentős része "indoeurópai/germán" (mindkettő germán nyelv ugyebár). Nem tanultam soha franciát, de némettel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nem okoz különösebb nehézséget úgy kiejteni a szavakat, hogy azok érthetőek legyenek a beszélgetőpartner számára is. Összefoglalva, ha nincs preferenciád, akkor mindent összevetve a németet javasolnám.


Viszont nagyon fontos azt is mérlegelni, hogy mennyi és milyen minőségű segédanyag áll rendelkezésedre, illetve, hogy tanárral akarsz-e tanulni, mennyibe kerül, ismersz-e megbízható francia vagy német tanárt stb. Ez mindent felülírhat.

2013. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!