Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOLOSOK: Ti tudtok minden...

ANGOLOSOK: Ti tudtok minden nyelvtani szabályt? Vagy csak tudtok beszélni/írni/érteni angolul?

Figyelt kérdés
Most az egyetemen lesz lehetőség nyelvtanulásra, és gondoltam, beiratkozom angolra (nem minor, vagy kötelezően választható, hanem sima ,,tanfolyam" jellegű), de hiába van emeltem, tudom, magamról, hogy ilyen 3 cinditional meg egyéb hülyeségeket nem tudnék ledarálni, és ha beszélek/írok, akkor se használom őket, mindig úgy fogalmazok, hogy kikerülhessem. Na emiatt szeretnék majd ,,haladóba" kerülni, vagy nem tudom, mi van a full kezdő után egy szinttel... Ti hogy vagytok ezzel? Mi van, ha a kezdők közé kerülök? :D Nem igazán hiszem, hogy magolós módszerrel lehetne szabályokat bevágni... Gyakorolni meg nem igazán van kivel, a filmnézés meg nekem nem jött be.
2013. aug. 12. 19:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
3 conditional**
2013. aug. 12. 19:03
 2/13 anonim válasza:
mi a nehéz a feltételesben? Az if-es tagmondatnál a segédige mindíg egyel hátrébb van az idősíkban mint a másik tagmondat (tehát a would-os, could-os stb.) Egyébiránt kérd meg az ismerőseidet hogy beszéljenek veled angolul(már aki tud) és segítsenek felhozni a nyelvi képességedet. Probáld meg nekik elmondani, hogy mi történt veled az nap angolul, mit ettél és használj mindenképp változatos szavakat. 3 hónapot nem adok és már haladók között lesz a helyed. Saját tapasztalat...
2013. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem már minden nyelvtani szabályt tudok és bizony a magolós módszerrel tanultam meg őket. Sokan azt hiszik, hogy az angol csak úgy csettintésre megtanulható, pedig a nyelvtani szabályok tipikusan azok a részek az angol nyelvtanulásban, amit csak magolással lehet megtanulni. Sajnálom, de ez az igazság. Ha a kezdők közé kerülsz, akkor örülhetsz, hogy végre normálisan megtanulsz majd angolul és nem kell azon filóznod, hogy 1-1 mondatot hogy kerülhetnél ki. Gyakorolni pedig egyedül is lehet, a neten számtalan gyakorló feladatsort lehet találni, könyveket is lehet venni adott témakörről, ez csak elhatározás és szorgalom kérdése. Én a te kérdésedből azt vettem ki, hogy iszonyat lusta vagy tanulni, és várod hogy a sült galamb csak úgy a szádba kerüljön. Végy erőt magadon, mert ha már eddig eljutottál, akkor ez a kis nyelvtani rész ne fogjon ki rajtad annyira, hogy az legyen a kifogás hogy nincs kivel gyakorolni..:)
2013. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Á, nem kifogás, és szeretek tanulni, különben nem mennék egyetemre. De bevallom, hogy az angolt tényleg utálom. Viszont nem értem ezeket aaa... befejezett múlt, jövő, meg egyéb dolgokat, pedig kimásoltam a füzemetembe a netről tök érthetően, és már egy csomószor azt hittem, hogy tudom, de mindig belezavarodok, mert a magyarban mi ugye nem igazán használunk ilyeneket, vagy huh, nem is tudom, hogy mondjam... Ezekről a szabályokról tényleg annyi maradt meg bennem, hogy a tanár azt mondta, a magyarban erre nincs példa, és akkor gondoltam, farokság... Amúgy emeltre egyedül tanultam, jó? :P Nem vagyok lusta, kikérem magamnak. :')
2013. aug. 12. 20:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Okés, megértettem, tényleg ne haragudj meg érte. Ezek szerint tényleg a kezdőkben van a helyed. Értem én, hogy emelt meg stb, de ezek megtanulása nélkül a tudásod aligha ér valamit, ha nem érted még a befejezett múltat se, akkor meg főképp. Tudom, ezt így rossz olvasni, de így van, ez olyan mintha a magyarban sem tudnád az egyik igeidőt, vagy nem tudnál igekötőket használni. Szerintem érdemes lesz megpályáznod a kezdő részt, mert hiába másolgatod egyik füzetből a másikba, ha nem ragad meg, akkor lehet hogy most így ezeregyedikre talán megfog. De ne feledd, nem elég másolni, gyakorolni is kell. Nézz netről feladatokat, ne magát az anyagot írogasd, hanem konkrét feladatokat, mondatfordításokat is nézz. Szeretnék neked segíteni, de sajnos így neten keresztül nehéz magyarázni. Ezért is mondom, hogy jobb, ha elölről kezded az egész nyelvtani részt tanulni, mert ha már az igeidőknél leragadsz, akkor nem csodálom hogy a többi részt sem érted.
2013. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, és nem is lenne kifogásom az ellen, hogy újratanuljam ezeket, de azért elég durvának érezném teljesen az elejétől venni a dolgokat, miközben írni/beszélni tudok... Megpróbálom év elejéig megtanulgatni ezeket a dolgokat, ne ezek miatt kelljen elölről tanulnom a legalapabb alapokat is. :o

Meg amiatt is aggódom, hogy a három év alatt így nem jutnék el a folyékony szintre, pedig fontos lenne... Szívesebben tanulnék más nyelvet teljesen az elejétől, de tudom, hogy az angol jobban jönne nekem, még ha utálom is... Holnap akkor ráfekszem. =o Tényleg lusta vagyok angolt illetően, mert nem érzem értelmét... De jó jó, igazad van...

2013. aug. 12. 20:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha gondolod esetleg tudok neked segíteni újból átvenni a nyelvtani részt. Csak írd meg priviben az e-mail címed és azt, hogy melyiket szeretnéd tanulni és küldök hozzá gyakorlást is. Mostanában úgyis unatkozom. Na de amúgy, azt ugye tudod hogy írás és beszélés mit sem ér, ha nem tudod jól alkalmazni a nyelvtani szabályokat? ;) Tudod, vannak itt a gyk-n is olyan emberek akik nagyon tudnak magyarul beszélni és írni de ha nyelvtani alakokat nézzük, azért meglátszik, hogy némelyik ki se járta a 8 általánost. Na, ha elmész valahova, ahol kérik az angolt, ott is ki fog tűnni ez a dolog és akkor huss és fuss jól fizető állás.:) Ezért kell tanulni, ezért fontos. Itt a magyarázat rá. Na, ha van kedved vagy szeretnéd, én szívesen segítek. Ha tudok persze.
2013. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerénytelenségnélkül mondhatnám, hogy tudok.
2013. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Pl. igaz hogy a nyelvtankönyvekben 3 conditional van, mégis valójában kb 6 verzió van a mondat első és második felét illetően.
2013. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző, ha mixed cond-ra gondolsz, úgy mindenki tud hatot. Hogy "tankönyvnyelven" fogalmazzak, zero, first, second, third, 2nd+3rd, 3rd+2nd. Ez pont 6, de ez nem nyelvtan, csak logika, spec magyarban is sokszor keverve használjuk.

(És angolban innen még lehet variálni should-dal meg inverzióval meg stbvel)

2013. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!