Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így hatásosan meglehet tanulni...

Így hatásosan meglehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Angol sorozatokat nézek magyar felirattal úgy egész jól meglehet tanulni angolul ha 1-2 évig nézem vagy érdemesebb angol nyelvű angol felirattal próbálkozni

#tanulás #angol nyelv #angol #hogyan tanuljak meg angolul
2013. aug. 12. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyik módon sem lehet megtanulni normálisan, ha még nem tudsz. Ha már tudsz elég jól, de fejleszteni akarod a szókincsed, akkor angol felirat.
2013. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokan tanácsolják a filmnézést angol tanulásra, de ez sajnos csak akkor válik be, ha már van egy alapod, amire még tudsz építeni. Tehát, ha már mondjuk van egy középfokú vizsgád, tudod a nyelvtani alakokat és már csak a szókincsedet szeretnéd fejleszteni, akkor kell elkezdeni angolul nézni a filmeket, Egy filmet először magyar, aztán angol felirattal, végül felirat nélkül kell nézni, mert így hatásos, de ugye csak akkor, ha már képben vagy az angol nyelvtannal.
2013. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kezdő vagyok, nem most kezdtem és magyar felirat nélkül is megértem a lényeget de még javítani akarom
2013. aug. 12. 20:51
 4/10 A kérdező kommentje:
A nyelvtant is tudom nem mindent de elég sokat tehát a ragozás meg ilyesmi az megy inkább a kifejezések és az új szavakat akarom megtanulni
2013. aug. 12. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Lényeges különbséget tenni passzív és aktív tudás között.

Első ha megérted a filmet, olvasmányt, embereket. Aktív pedig ha te tudsz fogalmazni, olvasni, fordítani angolra, és beszélni.

2013. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
beszélni tudok csak kissé lassan és átgondoltan ép ezért akarom fejleszteni hogy jobb legyen a kommunikáció
2013. aug. 12. 21:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyakorlásra lehetőséged - kistesó, levelező partner, nagymama, rokonlátogatás - akkor fordítás, és/vagy a belső tolmács.
2013. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
LOL angol ragozas :D
2013. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kranz Niki válasza:
Ez szerintem is akkor hatásos, ha már van alapod. A beszélt nyelv elsajátításához azért nagyon jó, mert tutira beszélt nyelvi kifejezéseket tanulhatsz a sorozatokból. Ráadásul nemcsak szavakat, hanem rögtön azt is, ahogyan mondatba rakják és amilyen szituban használják őket. Nagyon fontos: SOKSZOR meg kell nézni UGYANAZT a részt, mert bizony "ismétlés a tudás anyja" - úgyhogy mindenképp a kedvenc sorozatodat válaszd ;)
2013. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt választottam :) és köszi a válaszokat
2013. aug. 13. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!