Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valamelyik jól tudó angolos...

Valamelyik jól tudó angolos megtudná mondani, hogy mikor használjuk a (prepositions) in, for, to, by, on, stb?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne. Kezdő angolos vagyok, hétfőn dolgozat. és nemértem.=( előre is köszönöm=)
2009. okt. 28. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem igazán értem a kérdést. A jelentésüket nem ismered?

Ezek a magyar ragok megfelelői.

In: -ban, -ben

For: -nak,-nek ; -ért (általában)

To: -hoz, -hez, -höz (általában)

By: vmi/vki által (általában)

On: -on,-en,-ön (általában)



Nagyjából ezek, de egy picit bonyolultabb, mert vannak olyan igék is, amiknek ezek a vonzatai. (pl: to rely ON-- bízni vkiben)

2009. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!=)

Nekem az angoltanárom aztmondta nincs rá szabályszerűség, rá kell jönni!:@ Utálom a tanárom.:@

Neked köszönöm mégegyszer=)

2009. okt. 28. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak. A by: vki által, és a with a wmi által tudtommal. :) De lehet nemígyvan.
2009. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gondolom ilyenekre gondolt hogy:

órakor: at 3 o'clock

napszak: in the morning, in the afternoon, in the evening. viszont: at ninght, at noon, at midnight, at dawn

nap: on Monday

több mint 1 nap: at the weekend, at christmas

hó, év: in January

valamennyi idő múlva: in 10 minutes

by meg akkor kell mikor valamivel utazol (by bus, stb.)

2009. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!