Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudok tanulni spanyolul...

Meg tudok tanulni spanyolul kb B1 szintre októberig?

Figyelt kérdés

le akarok érettségizni spanyolból októberben, bár úgy érzem kb sehol sem tartok. van egy könyvem (PONS spanyol kezdőknek) meg a teach yourself spanish, azoknak madnem a felén túl vagyok. szóval nem sok, de anyanyelvi szinten tudok angolul, így a szókincs nagyon könnyű és elég 'nyelvzseni' vagyok, hogy úgy mondjam, és egy csomó mindent meg értek spanyolul.. szerintetek meg tudom tanulni október vége feléig annyira, hogy írjak egy ötös középszintű érettségit? Ha napi olyan 5-6 órát gyakorolok.. vagy ez teljesen lehetetlen?


Készültem már fel töri, matek és földrajz érettségire egy hónap alatt úgy, hogy ötös-négyes lett mindegyik úgy, hogy előtte a gimiben 4 évig semmit nem tanultam, kettes voltam mindegyikből, tehát azoknál a tárgyaknál sikerült pár hét alatt felkészülni, de nem tudom, hogy egy nyelvvel is megoldható-e ez?? nem tűnik olyan nehéznek az a B1-es szint.


Mit gondoltok :( szeptember 5 v meddig lehet jelentkezni érettségire és nem tudom, hogy merjek-e.


2013. aug. 16. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
ha eddig egész nyáron 5-6 órát tanultál, és tényleg nyelvzseni vagy, vagy van valaki, aki segít, akkor igen. amúgy olyan vagy, mint én, én is mindig a lehetetlenből hoztam össze jó jegyeket. ha nagyon akarod, akkor sikerülhet.
2013. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem C1 angolom van, 2 hónapja tanulok napi 5-8 órát spanyolul(hangulattól függően), filmeket már megértem és 2ezer szót tudok, a decemberi B2-re készülök. Ötös érettségi inkább B2 mint B1 és egy nyelvet nehezebb megtanulni mint a többi tárgyat. Ha 5öst akarsz nézz filmeket/sorozatokat, olvass könyveket/cikkeket és ne magold hanem gyakorold és használd, akkor van esélyed.
2013. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem egy érettségit és 57 pontos lett az írásbelim (de a szövegírásos feladat nélkül, mivel azt nyilván nem tudom leellenőrizni) , sztem az azért elég jó ahhoz képest h semmit nem tanultam még rá kb :DD
2013. aug. 21. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!