Oroszt újrakezdeni?

Figyelt kérdés

Kb 30 éve alapfokon tudtam oroszul, de azóta nem foglalkoztam vele.

Most szivesen felfrissíteném, de nem tudom, hogy hol kezdjem.

Egyelöre sikerült addig eljutnom, hogy fel tudok olvasni szövegeket, alig találok ismert szót, és mivel a nyelvtant is eléggé elfelejtettem, még a szótári alakokat sem tudom visszakeresni.


Ismer valaki olyan oldalt, ahol a nyelvtan/ragozás példákkal van bemutatva, illetve ahol egyszerü szövegek vannak kevés alapszó használatával?


Minden segítséget elöre is köszönök.



2013. aug. 16. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyar oldalt nem ismerek, de ha tudsz angolul ez egy nagyon jó oldal:

[link]

2013. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de sajnos angolul nem tudok,csak németül.
2013. aug. 18. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A Sag Za sagom könyvet javaslom, magyar nyelven magyarázza a nyelvtant. Vagy könyvtárban vannak még jó könyvek, ott is szét tudsz nézni. Olcsóbb, mint egy könyvbe beleugrani, de mindenképpen magyar nyelven magyarázót keress!
2013. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszodat.
2013. aug. 22. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy régifajta orosz nyelvtankönyv, talán még beszerezhető valahol (a kérdés alatt megtalálod a könyv képét és leírását): http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

Szerintem neked nagyon hasznos lenne, mivel csak tudsz valamit oroszul, és ez a könyv nem épp a 0-ról kezdi, hanem 'épít' valamire(, de azért nem arra kell gondolni, hogy mindjárt ragozással kezd vagy hasonlók!)

2013. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!