Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínlódjak a némettel, amihez...

Kínlódjak a némettel, amihez már van némi alapom vagy kezdjem el teljesen új nyelvként az oroszt, ami viszont hihetetlenül vonz?

Figyelt kérdés

Iskolában tanultam németül, mindig kínszenvedés volt, nem is ment jól, de az évek folyamán nyilván VALAMENNYI ragadt rám. 2 éve befejeztem az iskolát, örültem, hogy megszabadultam tőle, azóta nem is használtam, azért eléggé megkopott... Most több szabadidőm lett, mint eddig volt, ráálltam, hogy akkor tanuljunk nyelvet, viszont nincs olyan remek nyelvérzékem, sosem volt, így úgy érzem, egyel bőven elég lenne foglalkoznom...

Szóval itt van ez a kevésből is megkapott német, amihez nincs sok közöm, szenvedés is, de vonz az orosz, amihez egyáltalán nincs alapom, még sosem tanultam, de nagyon-nagyon tetszik, ahogy próbáltam szavakat, mondatokat kiejteni, a kiejtés is könnyebben megy (lehet a szimpátia miatt csak).

Szerintetek mi legyen, mitévő legyek?


L21


2013. júl. 23. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam az angollal. Kisebb-nagyobb megszakításokkal kb. 8 évig tanultam, szinte minden évben új tanárt kaptunk (általános és középsuliban), minden évben új könyv, mindig az elejétől kezdtünk mindent, stb. Az alapok mennek, meg sok szó rám ragadt az évek során, de sosem élveztem, volt hogy épp hogy megkaptam a 2-est, a 12 igeidőt a mai napig nem tudom megkülönböztetni.

Aztán elegem lett, már nem volt kötelező (egyetemen) és úgy voltam vele, hogy valami könnyebbet és hozzám közelebbit tanulok.

Teljesen egyedül a semmiből elkezdtem a németet, pedig az angolnál már megvoltak az alapok.

Sokkal jobban megy, van sikerélményem, úgyhogy szerintem nyugodtan kezdj új nyelvbe, hisz tanulni akkor a legkönnyebb, ha tetszik/érdekel az amit tanulsz.

2013. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én mindkét nyelven beszélek, és az oroszt nem nevezném könnyűnek, nyelvtan szempontjából a németnél problémásabb.
2013. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orosz egy fokkal nehezebb a ragozások szintjén, mint a német. De a motiváció sok mindent eldönt.
2013. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az első három szó után meg volt a válaszom:

NE!

Ha kínnak érzed, sosem fog menni! Nyelvet tanulni csak úgy lehet, ha érzel motivációt!

Ezért inkább az oroszt mondanám,hogy kezd el, mert a lelkesedésed fog hajtani

2013. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lelkesedésed miatt az oroszt mondanám. Viszont ha saját bevallásod szerint nincs jó nyelvérzéked, azt tudnod kell, hogy az orosz nyelvtan nehezebb, mint a német. Én német szakos vagyok és van pár csop.társam, aki felvette a német mellé az oroszt is, de sajnos a nagyon jó németesek is szenvednek az orosszal. A németet sem éri meg erőltetni, ha nem szereted, szerintem válassz inkább egy harmadik nyelvet.
2013. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Némettel jobban járnál, csak nem jó a hozzáállásod. Lehet, hogy szimplán rossz tanárokat kaptál, és ezért nem ment. Előfordul. Ha tudnád, hogy én meddig jutottam volna el a saját tanárommal... Hát még középfokig se. És lám, van belőle felsőfokú nyelvvizsgám. (mondjuk az más kérdés, hogy milyen tudás van mögötte, de sikerült.)

Ezt nem felvágásból mondtam, csupán azért, hogy lásd, hogy így is el lehet érni a célodat.

Egyébként ha már cél... Nem említetted, hogy milyen szintre akarsz eljutni.


Teljesen mindegy melyik nyelvet választod, elejéről elkezdeni valamit sokkal nehezebb lesz, ha még a németet nem is szereted annyira, kb. ugyanannyi energiabefektetés lesz.

2013. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindkét nyelvet tanulom, jobban mondva mindhárom nyelvet,a miről az előző hozzászolók említést tettek: a németet, az oroszt és az angolt. Gimnáziumot most kezdtem (aza most leszek 10.-es). Suliban tanulok angolul és németül, hozzáteszem mindegyikből dícséretes 5-ös voltam év végén. Ezeken kívül október tájt nekiálltam tanulni teljesen egyedül, szinte semmi segítség nélkül oroszul, és nagyon tetszik a nyelv és elég jól is megy. Egyszer voltam orosztanárnál, kb, fél órát végiggagyogtam nála oroszul, azt mondta, h. ritk akiknél ilyen jól megy a beszéd alig egy év tanulás után. Azért az is meglátszik nálam (hiába vagyok angolból is Dícséretes), hogy németül és oroszul jobban is szeretek tanulni meg beszélni, kommunikálni is, mint angolul. Sokszor el tudnék aludni angolórán, olyan unalmas számomra. Ha van hozzá kedved, türelmed, lehetőséged, akkor állj neki szerintem oroszul tanulni, nagyon izgalmas nyelv. :D

F/16

2013. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!