Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Brittek is használnak már...

A Brittek is használnak már rövidítéseket nem?

Figyelt kérdés
Az amerikai rövidítésekre gondolok pl. going to helyett gonna vagy a because helyett cause , ezeket már az angolok is használják nem? csak mert amit a suliba tanulunk az elég távol áll a köznyelvtől...
2009. okt. 29. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az nem rövidítés, hanem szleng. És az iskolában irodalmi brit angolt tanul az ember, tehát a valódi brit szlenget sosem fogod ott hallani.
2009. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, használnak a britek is, ott is van szleng, bár nem vagyok a GB angolban járatos annyira. Tudtommal a gonna, wanna, gotta, 'cause nem kifejezetten amerikai dolgok. Ja és hát igen, amit a suliban tanítanak, az általában tényleg elég távol van attól a nyelvtől, amit beszélnek; úgy hallottam, van olyan tanár, amit már arra fölfújja magát, ha azt mondod(mondod, nem írod), hogy "we're gonna go to the..." vagy gotta, vagy 'cause...szerencsére a mi angoltanárunk nem ilyen :D
2009. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenre rövíditéseket(abbrevation)használnak,de amit te kérdezel az nem igazán annak számít,szerintem is inkább ilyen napi "szleng".

Amúgy hülyeségben már nincs sok különbség Amerika és Anglia között.

2010. szept. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
A Brittek nem, de a britek igen.
2012. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!