Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgán (angol)...

Középfokú nyelvvizsgán (angol) a szlenget mennyire "értékelik"?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagyon gettó szlengről beszélek, hanem például wanna, gonna, meg hasonlók. Egy-kétszer el lehet játszani, például baráti levélben, vagy párbeszédben, aminek olyan a témája, vagy inkább hanyagoljam?

2013. aug. 24. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ezeket az amerikai angolban használják.


Amennyiben amerikai angolból nyelvvizsgázol /TOELF-nél van azt hiszem olyan/ akkor használd. Viszont a brit angol esetében én nem használnám. /ezt szokták megcsinálni inkább/

2013. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 rémuralom ***** válasza:
100%
Levélben? Egyes helyeken még a szóbelin is csúnyán néznek érte. Az írásbelin mindenképpen felejtsd el, akkor is, ha baráti levelet vagy fórumbejegyzést kell írni.
2013. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eurot teszek, az brit.. azt hiszem. :D
2013. aug. 24. 14:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mindegy, nem igazán kéne használni.
2013. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Euro nyelvvizsgán elég barátságosan pontoznak, de az ilyenekért még ők is simán meghúznak ha túl sokat használod, úgyhogy nem kéne.
2013. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is euron voltam, elhiszem, hogy örülsz, hogy képben vagy szleng kifejezésekkel, de hidd el jobb lesz ha hanyagolod. Néha a kevesebb több.


Sok szerencsét a vizsgához! :)

2013. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Abból indulj ki hogy a vizsgáztató is csak valamennyire tud angolul és ha az adott szlenget nem ismeri akkor le fog pontozni. De lehet hogy egyébként is
2013. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én nem használnám vizsgán az angol szlenget:D

ha az a feladat,hogy például baráti párbeszéd eljátszása a társaddal és megadják a témát,akkor mehet pár dolog, de akkor se nagyon durvákat

a baráti levéllel kapcsolatban pedig vannak ott is olyan alap dolgok,amit használhatsz,mert nem hivatalos levél lesz(az egyik ilyen,hogy melyikben lehet rövidíteni)

2013. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott.

Nem szlengből mész vizsgázni, hanem standard angolból.

Én kerülném

Aztán másutt úgy beszélsz, ahogy akarsz, de a ny. vizsgán ódzkodj tőle

2013. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2013. aug. 24. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!