Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlődik a szókincsem,...

Hogy fejlődik a szókincsem, ha angolul olvasok vagy filmet nézek, miközben alig értek belőle valamit?

Figyelt kérdés
Középfokon vagyok, az utóbbi időben elkezdtem angolul olvasgatni BBC-t,CNN-t, de nem nagyon értek semmit és nem gondolom, hogy így fejlődne az angolom, de akkor miért írják mindenhol, hogy ezek a módszerek a legmegfelelőbbek a szókincsbővítésre?
2013. aug. 24. 14:53
 1/5 anonim válasza:
100%
A szövegkörnyezetből próbálj meg következtetni az ismeretlen szavakra. Én ajánlani tudnám a könyvesboltokban kapható rövid, vékony angol könyveket, amik közül a saját szintednek megfelelően válogathatsz, szerintem nagyon hasznosak :)
2013. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló írt, azokat a típusú könyveket ajánlanám én is. Direkt erre a célra találták ki, könnyített szöveg, bőséges témaválaszték(így akár találhatsz olyat is, amely valóban felkelti az érdeklődésedet, így jobban meg is marad benned, és nem csak szenvedni kell vele). Ráadásul tényleg több fajta szint van, szóval választhatsz a saját tudásodnak megfelelőt. Ha megpróbálkozol eggyel és úgy érzed túl könnyű, mert nagyjából mindent értesz, akkor ezután választhatsz nehezebbet. Az a jó ezekben a könyvekben, hogy még a legmagasabb szint is olyan kb. 1200-2000 szó körül van, így miközben olvasod, és a végére érsz, úgy érzed alig áll pár szóból az egész, mert folyton ismétlődnek. Persze nem unalmas ettől, de sok szó, sok használatban/kifejezésben megjelenik, illetve a főnévi/melléknévi/igei alakja is. Mellesleg van olyan, amihez adnak cd-t, ezen rajta van az egész történet "hangoskönyv formában". Azt javasolnám, hogy először hallgasd meg az egészet, vagy fejezetenként, nem baj ha nem érted, csak figyeljél. Aztán olvasd csak el, és folyamatosan szótárazz, mindent írj ki, amit nem ismersz, majd próbáld tanulgatni a szavakat. Nem kell megijedni, mikor egy ilyenhez hozzájutottam, 3 fejezetet másfél óráig olvastam, mert annyi ismeretlen szó volt, de végigszenvedtem és megérte!


Sok szerencsét, remélem tudtam segíteni! :)

2013. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Spanyolból hat évadnyi sorozatot megnéztem mire rendesen elkezdtem érteni hogy miről van szó, de amikor eljutottam egy bizonyos szintre ugrásszerűen megnőtt a tudásom, mert szövegkörnyezetből kitalálva a szót az úgy berögzül hogy soha sem fogja elfelejteni az ember.

Filmeknél az is hozzátesz a nem értéshez hogy az ember ismeri a szót leírva, meg ha gondolkozik rajta eszébe jut, de szóban amikor egymás után bombázzák a mondatokkal még nincs ráállva az agya hogy egyből felismerje és fordítsa.

Olvasás is abból áll hogy csinálja az ember minden nap(kezdetben szótárazással), aztán egy hónapig keményen dolgozik úgy hogy semmi látszatja sincs de amikor elér egy szintet pár nap alatt már a szótárazásra se lesz szüksége.

Sok ember ott bukik el hogy a kezdeti sikertelenségnek látszódó pár hét után feladja, pedig ha kivárná szép eredményeket hozna. Könyvesboltban kapható egyszerűsített olvasmányok tényleg hasznosak, sokszor van a végükön szószedet és pár nap-hét alatt sikerélményre is szert lehet tenni.

2013. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony nem megy egyik napról a másikra.


Csináld és 1 év múlva hasonlítsd össze a tudásodat a mostanival. Pont ezért adják fel sokan: mert már 1 hete csinálják aztán semmi változás

2013. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És akkor úgy csináljam, hogy cikkolvasás közben írogassam ki az ismeretlen szavakat és tanulgassam meg és így fog fejlődni a szókincsem?
2013. aug. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!