Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy szükségem lenne a nyelvvi...

Nagy szükségem lenne a nyelvvizsgára, de nehezen megy. Van hasonló sorstársam?

Figyelt kérdés

Valahogy nincs nyelvérzékem. Megtanulom én amit feladnak a nyelvsuliban, de nem megy. Össze-vissza beszélek aztán meg elszégyellem magam és kész vége mindennek. Elmegy a kedvem az egésztől. Annyira szeretném és annyira erőlködök, de nem sikerül.


Akik hasonlóan vannak ezzel mint én tudnátok segíteni, hogy nektek mi segített a tanulásban? Mi az ami nélkül nem ment volna a nyelvvizsga?


2013. aug. 31. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelire mondjuk kérd meg egy olyan barátodat aki előtt nem szégyelled magad(még ha hülyeséget mondasz is) és jobban beszél nálad angolul, hogy gyakoroljatok.
2013. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami nélkülözhetetlen nyelvvizsgához meg a tanuláshoz az az önbizalom.


Már több nyelvet megtanultam, ha össze-vissza beszélek akkor ez van, majd valaki úgyis kijavít. Ha még tizedszerre is rosszul mondom akkor tizedszerre is ki fognak javítani, de addig beszélek amíg végre jól nem megy. Egyáltalán nem érzem kínosnak, azért tanulok és járok órára mert nem tudok valamit, tanárok se várnak el tökéletes teljesítményt, az a munkájuk és azért fizetem őket hogy addig tanítsanak amíg nem értem. Ugyanez a nyelvtannal is, ha három elmagyarázás után sem értek valamit akkor negyedszerre is elmagyaráztatom és így tovább.

2013. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Melyik nyelvvel bajlódsz?
2013. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Lehet túl későn kezdted tanulni azt a nyelvet

Esetleg próbálj meg másik nyelvet (is)-

2013. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A kitartásodon és az önbizalmadon több múlik, mint a nyelvérzékeden, legalábbis a B2 középfokú szintig.

Nekem az otthon tanulós anyagok sokat segítettek, elsősorban a hanganyagok. Egyszerre olvastam és hallgattam a szöveget. Néha meguntam, néha elaludtam, de az még mindig mondta :) Kezdő szinten a kreatívnyelvtan nekem egész jó volt, de a haladó része elég összecsapott.

Ahogy már korábban is írták próbálj valakivel angolul társalogni. Nem baj, ha a nyelvtan még nem tökéletes, de a kommunikációs készséged javul.

2013. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, az sem mindegy, hogy melyik nyelvvel birkózol!

Például ha a németet tanulod természetesen az angollal jobban boldogulnál.

Én nem olyan régen kezdtem az angolt a német után és be kell látni sokkal könnyebb, igaz még zavaros és össze vagyok kutyulódva de majd letisztul :-)

És a legfontosabb KITARTÁS!

2014. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM! :))
2014. jan. 15. 08:59
 8/8 anonim válasza:
5-ös vagyok. Sikerült? Találtál jó módszert?
2014. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!