Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolra a német nyelvet, vagy...

Angolra a német nyelvet, vagy a franciát nehezebb megtanulni? Melyik a hasznosabb, és a könnyebb?

Figyelt kérdés

Eddig angolt tanultam, a németet nem is nagyon szeretném, de dönthetek a francia mellett is, de ez az év így is nagyon nehéz lenne, nem akarom nyelvből is a nehezebbet tanulni.


Melyik lenne könnyebb? Az USA-ban, meg egyáltalán a többi nagy idegenforgalommal rendelkező országba melyik lenne hasznosabb?


2013. szept. 3. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Németet meg a franciát nem igazán használja az ember, az angolt emg igen, mert ez a világháló nyelve.

Én ajánlom a németet, mert szerintem használhatóbb, mint a francia.

2013. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szelena97 válasza:
Német. Kicsit hasonlít az angolra, annyi hogy több a szabály, több mindenre kell figyelni.
2013. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ravel válasza:

A három nyelv közül inkább a német és a francia között van hasonlóság olyan szempontból, hogy mindegyikben több nyelvtani szabály van mint az angolban, a főneveknek névelőjük van, az igéknek sokféle ragozás.

Én sosem értettem amikor azt mondták h a német és az angol hasonlít egymásra, na mind1 ez nem ide tartozik.

Szerintem hallgass meg francia és német szövegeket, melyiknek tetszik a hangzása, mert úgy is azt könnyebb tanulni ami jobban tetszik. Mind a kettő nyelv hasznos lehet, de érdemes figyelembe venni, hogy az ország melyik részén laksz, mert az osztrák határhoz közelebbi országrészben többre mész egy angol+némettel mint egy angol+franciával, viszont pl a fővárosban nyerő lehet az angol+fr is.

2013. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!