Melyik hasznosabb?

Figyelt kérdés
Sokáig németet tanultam, abbahagytam, elkezdtem angolt tanulni. Melyik hasznosabb ma?

2013. márc. 27. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ milyen messze mész?


Ha csak kb max 1000 km. re Magyarországtól nyugatra észak-nyugatra akkor a német. Ha annál messzebb akkor a némettel már nem mész semmire, míg az angol még Németországban is hasznos lehet.

2013. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb. mindkettő kötelező.
2013. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő hasznos,de tényleg attól függ.Európa 3 országában beszélik a németet,amik ráadásul gazdag,fejlett országok(Ausztria,Né.o.,Svájc).De az angol meg világnyelv és az összes többi országban el lehet vele boldogulni.

De szerintem ha lehet,tanuld meg mindkettőt,sose lehet tudni,hogy melyikre lesz szükséged,és annyival jobb ha nem 1,hanem 2 nyelvet tudsz.

2013. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!