Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Én most 10. osztályos vagyok...

Én most 10. osztályos vagyok és 1 nyelvet tanulok, németet. Ebből persze majd leszeretném tenni a középfoku nyelvizsgát de ahhoz hogy egyetemre menjek kell még egy nyelv amit tanulok?

Figyelt kérdés
Vagy ha egy nyelvem van és abból meg van a középfokum azzal is felvesznek, vagy mindenképp muszáj két nyelvet tanulnom ahhoz hogy egyetemre mehessek? És ha muszáj akkor milyen lehetőségeim vannak? Mert az iskolámban jelenleg nincs lehetőség arra hogy felvegyek egy másik nyelvet is, pénzem sincs arra hogy órákat vegyek más tanártól, szóval nem tudom tanácstalan vagyok:S

2013. szept. 8. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk, hogy most sem kell nyelvvizsga ahhoz, hogy felvegyenek. De, többletpontok szempontjából mindenképpen tanácsos. Én azt javaslom neked, hogy nézd meg, hogy milyen a szak, amire menni szeretnél, milyen feltételeket írt ki és ha szerepel köztük az emelt szintű érettségi, akkor inkább emeltezz egyet németből. Több pontot is ér, és ha 60 %-on felül teljesítesz, akkor még egy B2 középfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt is kapsz.
2013. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, tegyük fel hogy leteszem a középfokut németből mire megyek egyetemre, de még mindig nincs másik nyelv amit tanultam/tanulok mellette szóval ezzel az eggyel felvesznek így? Azt még nem tudom mire szeretnék menni, csak ezt jó volna tudni.
2013. szept. 8. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
A többi eredményedtől függ. Ha azok jók, akkor nem számít, hogy csak ennyi pluszpontot viszel. De azért javaslom az emelt szintűt, mert azzal két legyet ütnél egy csapásra.
2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De hova mennél továbbtanulni?

Még előrehozott középszintű érettségire is mehettél volna most, és jövőre pedig mehettél volna emeltre.

2013. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom sokan nem értik, hogy a kérdező mire kíváncsi.

Egy nyelvből kötelező érettségizni. Tehát egy nyelvet muszáj tanulni középiskolában. Ez elég arra, hogy jelentkezz egyetemre. Nyelvvizsga plusz pontot ér, emelt szintű német érettségi is, de nem minden szaknál (pl. egy mérnöknek nem, oda emelt matek vagy fizika kellene).

Jelenleg kötelező egy nyelvvizsga minden szaknál, hogy megkapd a diplomádat. Viszont néhány szak kérhet két nyelvvizsgát is. Ezért ha olyan szakra mész, akkor érdemes akár otthon elkezdeni egy második nyelvet tanulni, mert felvesznek egy nyellvel, de diplomát csak 2 nyelvvizsga meglétekor adják ki.

2013. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!