Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesek az alábbi mondatok...

Helyesek az alábbi mondatok (ha hiba van benne léci javítsd ki és mindegyiknek múlt időbe kell lennie)?

Figyelt kérdés
Ich war ein Haus auf der Vorderseit des Sommers. Ich habe Computert verwendet, ich habe gelesen, ubd ich habe mit meinem Hund gespielt. Ich habe zwei Bücher gelesen. Zwei Tag war ich auf Szatmárcseke. Wir haben darauf die Marmalade-Koche-Konkurranz geschaut.

2013. szept. 8. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit én észrevettem, hogy a "két nap kifejezésnél" a Tag többesszámban van.


Zwei Tage war ich auf Szatmarcseke.


Bár én inkább így írnám:

Zwei Tage lang war ich auf Szatmarcseke.

Két napig voltam Szatmárcsekén.


vagy


über zwei Tage


A "két nap voltam" inkább "olyan magyaros" kifejezés. :)

2013. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi akar az lenni hogy Ich war ein Haus?

Ich habe zwei Tage in Szatmárcseke verbracht.- szerintem így a legjobb :)Uccsó mondatba miért kell darauf?

2013. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az ein Haus az otthon akar lenni mert nem tudtam máshogy kifejezni de ezeken kívül mindegyik jó?
2013. szept. 8. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
lenne rajt mit javítani
2013. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ich war zu Hause in dem esrten Teil des Sommers. Ich habe den Computer verwendet, habe gelesen, und ich habe mit meinem Hund gespielt. Ich habe zwie Bücher gelesen. Ich habe zwi Tage in Szatmárcseke verbracht. Wir haben die Marmeladenkoche-valami geschaut.
2013. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első mondat az akar lenni, hogy a nyár elején otthon voltál?

Az otthon - zu Hause


Ich war zu Hause


A nyár elején - /zu/ Anfang des Sommers


Az első mondatod így nézne ki:

Ich war Anfang des Sommers zu Hause.

A helyhatározó általában a mondat végére kerül.

Az idő mindig megelőzi azt.


számítógép - der Computer


und ich habe - itt elírtad


Marmelade - Konkurrencz /gondolom, csak elírtad őket.


Én így javítanám ki, de ha nem jó, ne vessetek követ rám, még csak középhaladó vagyok. :)

2013. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ich war am Anfang des Sommers zuhause. Ich habe mich mit meinem Computer beschäftigt. Ich las zwei Bücher und spielte viel mit meinem Hund. Ich verbrachte zwei Tage in Szatmarcseke. Wir haben uns dort die Marmeladenkoch-Konkurrenz angeschaut.
2013. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!