Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Budapesti nyelviskolákkal...

Budapesti nyelviskolákkal kapcsolatos nagyon pozitív vagy nagyon negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos sok helyről hallani, hogy komoly financiális problémák vannak a nyelviskolákban. Mindezt ti is tapasztaltátok? Szerintetek mi az oka ennek?

Esetleg valami nagyon pozitív tapasztalat?


2013. szept. 10. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedvencem amikor megírtam sikeresen a B2 szintfelmérőt, erre miután befizetem tandíjat és elkezdődik az első óra kiderül hogy kezdő csoportba kerültem, amikor számon kérem jön a magyarázkodás hogy mostanában nincs annyi jelentkező hogy nyelvvizsga felkészítőt indítsanak.

Jogi úton be tudták bizonyítani hogy én vagyok a hülye ezért nem jár vissza a pénzem, hát ennyit a nyelviskolákról inkább tanulok önerőből.

2013. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg olyat tapasztaltam, hogy a tanár folyton késett, de ilyen jelentéktelennek tűnő 5-6 percet mindig. Aztán utánaszámolva hamar kiderül, hogy ha 20 órát veszel (tegyük fel sokba kerül, ami manapság ugye általános dolog), akkor 20*5=100 perc késés, ami több mint 2 órát jelentett ez esetben. (1 óra általában 45 perces.)


Olyan is volt, hogy hamarabb elengedtek. Az órán is lehet húzni az időt. Nem csak arra célzok hogy nem pörgős az óra, hanem ha pl. valaki valamit kérdez akkor egy kérdést meg lehet válaszolni 10mp alatt (adott esetben), és 10 perc alatt is, és hát erre nem kicsit rájátszanak bizonyos politikai skill-el megáldott tanárok. Minden apró kérdésre 5 perc alatt kapsz választ, persze ez feltűnő szvsz, de van még millió módszer arra hogy ne tanulj egy sulinál. Én azt imádtam hogy mikor szóvátettem a dolgot, akkor én lettem a hülyegyerek, aztán ott is hagytam a sulit. Nekem az volt a szerencsém hogy éppen a vége felé tartottunk a tanfolyamnak.


Az ok értelmemű, a sulik vezetése dúskál a lében, nem feltétlen számolják el tisztán a pénzügyeket. A tanárok meg vagy benne vannak a játékban valamilyen szinten,vagy mennek suliról-sulira, ez attól függ ki meddig bírja, de jellemzően nem fizetik túl a tanárokat, pedig megérdemelnék azok, akik tényleg becsületesen tanítani szeretnének, dehát ebben ne keress értelmet ebben az országban. Itt nem az számít ki mit tud. Ha haverod van 'odafent' akkor rögtön jó fizetés, bebiztosított állás, ha nincs akkor meg kb kizsákmányolnak, mind emberileg mint szakmailag.


Pozitív tapasztalatom kb. az hogy megfelelő energiaráfordítással lehet kompetens tanárokat és iskolát találni, de egyrészt ennek megvan az ára, másrészt meg 100%-os bizonyosság nincs ezen a téren. Nekem pl. egy ideális tanár az olyan lett volna aki néhány évtizede már tanítja a nyelvet, tudja hogy bánjon az emberekkel, kérdésekre gondolkodás nélkül tapasztalatból válaszol, hiszen egy nyelvnél nem az a fontos hogy mit ír a nyelvtankonyv, hanem hogy ténylegesen hogyan használják az életben. A nyelvtan az csak alap. Na néhány iskola erre is úgy rájátszik b*meg, csak nyelvtant tanít de beszélni sosem tanulsz meg normálisan. Ezen kívül sztem egy jó tanár odafigyel az apróságokra, és főleg sosem türelmetlen.


Amúgy ez egy durva álláspont lesz. De manapság egy nyelvvizsgán teljesen szar követelmények vannak. Tudjál mindenről beszélni, folyékonyan, legyen véleményed. Könyörgöm, ki az akinek mindenről van véleménye, amit barmikor egy kiselőadás keretében kifejt? Dehát ez a követelmény, nem tudást mérnek, hanem valami egészen mást.


Bocs ha túlsúlyban van a negatív rész. Azért van pozitívum is, csak mondom h manapság nem könnyű jó tanárt kifogni, és akkor lehet vándorolni egyiktől a másikig. Én írtam itt vki másnak, hogy épp a fent említett okokból jobb nem nyelviskolához menni nyelvet tanulni, ennél vannak jóval gyorsabb és fájdalommentes módszerek. A nyelvsulikról csak azért hall annyit az ember mert azok hirdetik magukat, és pedig annak a fele sem igaz. Amit irtam annak 80%-a kb tapasztalatból ment, a többi meg csak amiket nap mint nap hallok ismerősöktől akik szintén sulit keresnek/tanulnak/tanultak valahol..

2013. szept. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 korrekció: "Az ok egyértelmű."
2013. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos tényleg ez a helyzet. Azt mondanom sem kell, hogy mindig az önérvényesítőbb embereket fizetik ki. Van olyan ismerősöm, akinek hét hónapon keresztül nem fizettek. A helyzet tehát igazán fantasztikus. A normál iskolákat inkább meg nem minősíteném tisztelet a kivételnek.
2013. szept. 10. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:

A Goethe Intezetbe jartam, sajnos kiderult az elso heten, hog ok tovabb jarni. Heti 3 oram lett volna, de csak 1-re tudtam elmenni. Bementem a het kozepen, hogy visszamondjam. Aszerzodes szerint 80%-ot kellett volna visszakapnom. A holgy pedig mondta, hogy o nem fog nekem annyit adni, levonta az 1 nap arat, es visszakaptam a befizetett osszeg 92 (!) %-at.

Egyebkent szinvonalban is 100%-ig meg voltam elegedve.

2013. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Bocsi, *hogy ok = hogy nem tudok.
2013. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!