Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú hallásértés...

Angol felsőfokú hallásértés fejlesztésére mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Gondjaim vannak a hallás utáni értéssel. Angolt régóta tanulok, még munkahelyen is tanítottam kezdő csoportnak, nagyon jól megy. Sem a kiejtés, sem a szókincs, sem semmi problémám nincs, még sem merem megpróbálni a felsőfokú nyelvvizsgát, mert a hallás utáni értés nem megy úgy, ahogy elvárnám magamtól. Ez nem annyira a nyelv hibája, inkább az én problémámból adódik. Magyarul is problémás a telefonálás, egyszerűen nem bírom, ha nem látom annak az arcát, akivel beszélek, vagy akit hallgatok. A hallás utáni értés feladatoknál leblokkol az agyam, a szöveg meg elment a végtelenbe. Aggódom, mert nagyon szeretnék papírt szerezni a tudásomról, de nem akarok pénzt kidobni az ablakon. Milyen ötletetek van a problémám megoldására? Filmeket, sorozatokat nézek, felirat nélkül, ez nem probléma, mivel van kép, látom a száját, a szövegkörnyezetet, a történetet. Nem akarok nagyképű lenni, de kevés film okoz problémát. De amikor csak úgy szól egy szöveg... brrrrr..... agyrém :-S kifejezetten utálom ezeket hallgatni, egyszerűen nem köt le, 20-30mp és már másfelé járnak a gondolataim, képtelen vagyok összpontosítani. Mit gondoltok? Szó szerint minden megoldás érdekel, mert ez nem maradhat így.
2013. szept. 10. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hm. Lehet, hogy egyáltalán nem hasznos, amit írok, és nem mész vele semmire, de ez jutott eszembe.

Esetleg csinálhatnád azt, hogy megpróbálsz kép nélkül, csak hallgatni szöveget (akár filmet, sorozatot, valami zenét, vagy ilyen hanganyagos cd-ket). Mindenképpen úgy, hogy a szöveget nézed közben - első körben. Utána később, amikor már nem emlékszel szószerint a dolgokra, próbáld meg szöveg olvasása nélkül meghallgatni az adott dolgot.

2013. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


A legtöbb rádióadás szövegét le tudom írni akár, ezért érzem azt, hogy nem is annyira az "értéssel" magával van gond, de amikor az van, hogy dőljek hátra és hallgassam percekig, na, ott tuti, hogy fél perc után már másra gondolok, vagy ha maradok is a hallott szövegnél, arra gondolok, hogy a nő, aki beszél, hogy nézhet ki, sokat cuppog, miért sejpít, ha pedig háttérzaj van, mint a felsőfokú hallásértéses anyagok többségénél, akkor az még rosszabb, mert elképzelem az utcát, a házakat, stb, csak azt nem figyelem, miről dumálnak még mindig :$ Egyszer már voltam vizsgázni is, igaz, 2-3 évvel ezelőtt, akkor erre a dekoncentráltságra még rájött az is, hogy azt néztem, kik jöttek még el vizsgázni, mennyit írnak, milyen emberek, miközben a fejhallgatón már nyomták a szöveget. Amikor pedig előttem a feladatsor, akkor még azt is olvasgatom, miközben beszélnek, és úgy érzem, nem tudok ennyi felé figyelni, mindig elveszik a lényeg. :( :(

2013. szept. 10. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta amúgy rádiót hallgatok, néha el tudok kezdeni figyelni, és akkor 1 percig megint képben vagyok, aztán megint nem, mert kimarad fél perc és megint fel kell vennem a fonalat. És most még feladat sincs hozzá, amit olvasnék. Valahogy magamra kellene parancsolnom, hogy figyeljek, de nem megy.
2013. szept. 10. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!