Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TOEFL vizsgán körülbelül hány...

TOEFL vizsgán körülbelül hány pontot ér el az, aki alapvetően a Headway kötetekből tanul, egészen az Advanced kötettel bezárólag?

Figyelt kérdés
Úgy, ha a Headway kötetek anyagát nagyon jól tudja, de más könyvekből nem tanult mellette, illetve nem túl sokat olvasott egyéb szövegeket.

2013. szept. 11. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
észak amerikába akarsz menni tanulni? A TOEFL arra van alapjában hogy az oda tanulni akaróknak kell, vagyis követelményként jelölik meg az intézmények. szerintem hagy a francba a könyveket, tanuld meg a nyelvtant utánna pedig nézzél angol nyelvű filmeket, olvass ujságokat, halgass angol zenét, egy idő után ráállsz arra hogy már automatikusan érted a szavakat (a magyar jelentését lehet nem tudod, de érted hogy milyen szavak jönnek egymás után), rengeteget tanulsz belőle a szórendekről, kifejezésekről. én soha nem tanultam az angolt, vagyis primary school-ban kb mint idehaza a nyelvtan órák ha jól tudom, kint születtem mert anyámék akkoriban az államokban dolgoztak, 16 éves voltam mikor hazajöttünk. nem muszáj rám hallgatnod, de ha a nyelvtani alapod megvan akkor ne a könyveket bújd, hanem a valós dolgokra menj rá, tv-ujság-zene-hírek (pl CNN) stb.
2013. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem én személy szerint, de egy ismerősöm igen, és erről beszélgettünk, hogy hogyan lenne érdemes készülni a vizsgára. Amennyire tudom, az a módszer, amit említettél, jó lehet, mert a vizsgán sok az olvasott- és hallott szövegértés, az pedig valóban úgy tanulható jól, ahogy te is írtad.


Éppen ezért is kérdeztem, hogy ha viszont valaki nem olvas / hallgat túl sokat, hanem inkább egy, viszonylag jobb könyvet vesz végig, akkor mire számítson vele? Vajon nagyon nem elegendő, vagy csak kicsit :)

2013. szept. 12. 03:23
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok. lényegében te a könyvekből azt tanulod meg, amit egy angol anyanyelvűnek is tanitanak mint saját nyelvének nyelvtanját, arra jó hogy megismerd a nyelvtant. viszont abból a nyelvtanból 50-60%-át nem használod a valós életben, a könyvekben lévő példák pedig annyira irodalmi jellegűek hogy szintén nem használod. ezért ha megvan az alap nyelvtan, elkell felejteni a könyveket és a valós dolgokból tanulni. egyetemen nekem nem kellet felvenni az angol órákat, de volt hogy beültem és elég sokszor mosolyogtam el magamat hogy mikkel nyomasztják a fiatalokat :)
2013. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek azzal, amit mondasz. Nyelvtanuláshoz szerintem is jó egy tankönyv, de főleg azért, mert valami mentén azért csak meg kell tanulni a nyelvtant, meg a legfontosabb szavakat. Viszont aki nyelvet tanul, és azt a mindennapi életben is használni akarja, minél több autentikus anyaggal is találkoznia kell.
2013. szept. 13. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!