Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak szavakat? Már...

Hogy tanuljak szavakat? Már mindent próbáltam.

Figyelt kérdés
35 német szót kell úgy megtanulni, hogy kell az egyszerű múlt, az összetett múlt, meg a felszólító mód. Hétfőre kell. Mindent próbáltam már!...
2013. szept. 13. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le mindet tízszer. Harmincöt szót húsz perc alatt meg tudsz tanulni.
2013. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Ezek csak igék?

Próbáld meg őket rövid (tő)mondatba tenni és úgy megtanulni.

2013. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

A "sima" múlt az nem nehéz.

Meg a "Perfekt" igeidő (amit sein-nel,haben-nal képezünk) az sem. Vannak bennük szabályszerűségek, azokat megfigyelheted. Esetleg ha valamelyik nagyon nehéz, írd ki, és mi majd segítünk.

2013. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban a mondatokban gyakorlás sztem is jó ötlet. Ez segíthet, hogy a fejedben német szót a *jelentéshez*, és ne a magyar szóhoz tudd társítani. (Pl. ha én német szóra gondolok, aminek a jelentése világos, sokszor nem jut eszembe a magyar - de 'kinnt' jartam iskolába).


Esetleg(most ötletelek) valamikor megpróbálhatsz keresni pár német nyelvü youtube videót olyan témakörben amiben a szavak vannak, de lehet, hogy ez inkább késöbb esedékes.

'Deutschkurs'-ra és hasonlókra rákeresve elég sokat találsz.


Legjobb összejönni német anyanyelvü sráccal v lánnyal az segít:)

2013. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

35 ige nem sok egy hétvégére. 4 éve a nyolcadikot úgy kezdtük, hogy feladott a drága német tanci 2 oldalnyi szöveget, és másnapra kellett megtanulni:S

Amúgy én úgy szoktam tanulni idegen szavakat, hogy szóbokrokra szedem őket, biztos vannak nálad is, olyan igék amik kapcsolódnak egymáshoz. Próbáld meg, ha még nem sikerült megtanulnod!

2013. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!