Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Unalmasak az angol órák? Ti...

Unalmasak az angol órák? Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Bejön a tanárnő és elkezd írni a táblára (fordítás) és azt csináljuk vagy 20-25 percig ,utána tanít vmi olyat ami nincs benne a könyvbe ,még azt értékelném is ha leírnánk és nem azt mondaná hogy jegyezzd meg. Az óráin szinte bealszok és szerintem nem fordítani kellene állandóan hanem magnós feladatokat csinálni meg beszélgetni mert abból az osztály elég hülye.Szoktam sorozatokat nézni angolul magyar felirattal meg tanulom a szavakat de ezenkívül mit ajánlanátok és mit gondoltok a tanárnő módszeréről?

2013. szept. 13. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miért nem mondod neki, hogy "tanárnő, magnózzunk is egy kicsit (mert az nem megy)"-

Hátha akkor előveszi a magnót

2013. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most ez hányadikban van?
2013. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a "gyanúm", hogy van valami tanterv, ami szerint neki haladni kell és azért csinál másmilyenfajta gyakorlatokat. Persze attól ti még szólhattok neki, hogy azért a beszédet is legalább néha gyakorolnátok (mert különben mi lesz az érettségin stb.)
2013. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
10. De ebben az évben középfokú nyelvvizsgát szeretné a tanárnő hogy letedjuk, de szerintem így semmi esély...
2013. szept. 13. 22:20
 5/14 A kérdező kommentje:
10. De ebben az évben középfokú nyelvvizsgát szeretné a tanárnő hogy letegyük,, de szerintem így semmi esély...
2013. szept. 13. 22:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Sztem valódi emberekkel való érintezés az igazán motiváló. pár ötlet:


Az interneten csomo lehetöség van csetelésre.

Pl. számtalan ún IRC-server van, ahol *minden* témában van chatroom. Egy kis ízelítö:

[link]

(Nagyon geeky? Ne becsüld le: most voltam egy eküvön, a pár itt ismerkedett meg: srác írországból, a lány iránból chatelt!)


Ha Budapesti vagy: rengeteg külföldi él itt. Probalj egy angol nyelvü társaságot találni, pl. olyan rendezvényekre eljarni, ahova külföldiek járnak. (pl. CEU-n lehetnek számodra is érdekes publikus elöadások angolul) Igaz, a legtöbb külföldi legalább egyetemista korú, vagy idösebb.


Az interneten is biztos lehet valamit talalni pl. az alábbi weboldal látogatói néha szerveznek közös sörözést:

[link]


A Facebookon is lehet csoportokat keresni (pl. "Anglophilia club Debrecen" vagy ilyesmire próbálnék rákeresni)

(Debrecenben, Szegeden, Pécsett az orvosi szakokra rengeteg külföldi jár)

2013. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tizedikben még korai a nyelvvizsga.

Már ha nem tanuljátok elég rég óta.

Melyik könyvet veszitek?

Ez "sima" osztály vagy haladó?

2013. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:nekem nem tűnik olyan korainak egy középfokú.

(Egy felsőfokú más kérdés lenne,de itt nem arról van szó).


A felvetett kérdés (normál/haladó) viszont jó.

2013. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a társasjátékok és más csoportos játékok elég szórakoztatóak. Biztos angoloknál is vannak ilyenek.
2013. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nyelvi osztály most heti 5 óránk van de tavaly heti 15 volt. Könyv:Traveller (zöld színű haladó)
2013. szept. 14. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!