Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni héberül...

Hogy tudnék megtanulni héberül és/vagy óegyiptomiul (beleértve a hieroglif írást)?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelv nagyon érdekelne. Ha egyetem mellett szeretném elsajátítani a fenti két nyelvet, hol tudnám tanulni őket? Vannak ilyen tanfolyamok? Mert más nyelvtanfolyamokból elég sok van, egyes helyeken még ingyenesen is. Interneten van olyan anyag, mely ebben segíthet? Könyveket hol tudnék szerezni hozzá?

2013. szept. 25. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A héber szerintem Magarországon nem lehet gond.

óegyiptomi ügyben és egy régész tanszéken érdeklődnék

2013. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Izraelikultura.hu itt vannak héber tanfolyamok, de sok más nyelviskolában is van. Óegyiptomi nem tudom hol van, de készülj arra, hogy a holt nyelveket rettentő unalmas és száraz módon tanítják.
2013. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE BTK-n van külön egyiptológia tanszék, oda érdemes bemenni, és érdeklődni, h beülhetsz-e 1-1 órára. Ugyanezt a héberrel is megteheted (hebraisztika tanszék), vagy ahogy az előző írta, az Izraeli Kulturális Intézetben elmész egy kezdő kurzusra. Ha sietsz, még el tudsz csípni egy októberben kezdődő 100 órás kurzust, 30-ig van jelentkezés.
2013. szept. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Apropó, héber alatt a modern hébert érted, vagy a klasszikust? Nem teljesen mindegy, mert ha pl a Bibliát akarod eredetiben olvasni, akkor hiába majdnem ugyanaz a 2 nyelv, a modern héber ahhoz kevés lenne. Vica versa pedig, ha a mai beszélt héber érdekel, ahhoz a klasszikus egyáltalán nem jó.
2013. szept. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Előzőnek: Alapvetőn inkább a régi héber érdekelne. Mind az óegyiptomi, mind a héber nyelv és írás elsősorban különféle régi iratok, szentírások tanulmányozásához kellene. (Vagyis az túlzás, hogy kellene, hisz van ezeknek magyar fordításuk is, mégis jó lenne az eredetit is érteni.)
2013. szept. 27. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valamivel nehezebb dolgod van, mert óhébert az egyetemen kívül nem nagyon tanítanak sehol. Továbbra is az ELTE hebraisztika tanszékét ajánlom, ott érdeklődjél, hátha akad vki, aki vállalná, h magánban tanítson, vagy akár ha ráérsz, szerintem megengedik azt is, h bejárj a kezdő klasszikus héber órájukra.
2013. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!