Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 év alatt lehetséges úgy...

2 év alatt lehetséges úgy megtanulni németül, hogy a későbbiekben Ausztriában tanuljak egyetemen?

Figyelt kérdés

Most jelenleg egy éve tanulom a németet, iskolában. Tavaly három óránk volt hetente, idén csak kettő. Itthon is szoktam tanulni, de ha oda teszem magam akkor lehetséges?

És mennyit kellene vele foglalkoznom/heti hány órát/?


2013. szept. 21. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen alapjaid vannak, marmint kb milyen szinten vagymost? Ha az elmult 1 evet kihasznaltad es bovult a szokincsed, a nyelvtan alapjait jol erted, akkor igenis osszejohet ket ev alatt.


En napi 1,5-2 orat ajanlok, de ebben legyen minden, a nyelvtantol kezdve az eredeti nyelvu anyagok hallgatasaig.


Ha meg nem, akkor 1 evet raszanhatsz csak a kinti nyelvtanulasra es dolgozol mellette, sokan igy csinaljak!

2013. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan A2-es lehet most a szintem és igen eddig értek mindent. Nekem nagyon hasonlít a magyarra és valahogy megtaláltam közte az összefüggést, szóval eddig nincs problémám a nyelvtannal.
2013. szept. 21. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, sajnos. :( Én 3 év gimnázium után -heti 3*1 óra- B1-et tudtam letenni..
2016. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az osztrák felsőoktatásba bekerüléshez felsőfok kell, úgy gondolom, mivel Németországban is C1 az alapfeltétel.
2016. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!