Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz és a spanyol nyelv...

Az olasz és a spanyol nyelv mennyire hasonlít egymásra?

Figyelt kérdés
9.-ben(nyelvi előkészítő) spanyolt tanultam. Jövőre szeretnék átmenni egy másik suliba(különböző okok miatt), viszont ők olaszt tanultak ugyanígy 1 évig. A 2 nyelv eléggé hasonlít egymásra, de nem tudom. Kérdésem: Érdemes átmennem abba a suliba úgy, hogy esetleg átnézem a igeidőket, ragozás, stb..., vagy csak bukdácsolnék ?
2008. júl. 4. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlít. Szerintem a nyáron tanulj olaszt (akár keress egy tanárt)és nem lesz gond. Legfeljebb az elején kicsit keverni fogod, de ha a tanárok tudják, hogy Te spanyol előkészítőből jöttél, az elején biztos elnézőbbek lesznek, főleg, ha látják, hogy igyekszel. Aztán meg megszokod.
2008. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a spanyolt szeretted és tudtad, akkor semmi baj nem lesz. Nagyon hasonlít a két nyelv.


Hogy csak egy példát mondjak: 1 tanévig tanultam olaszt. Kimentem Barcelonába nyaralni, ahol sajna a spanyolok a saját nyelvükön kívül nem nagyon beszéltek más nyelvet. Ők spanyolul mondták a magukét, én olaszul, és tökéletesen megértettük egymást.


Nyáron kicsit alapozz (a neten rengeteg ingyenes oktatóanyag van, ha gondolod, segítek keresni), és akkor nem lesz gond.

2008. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, az jó lenne, mert annyira használhatót még nem találtam.
2008. júl. 4. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok. Tudsz angolul? Ha van legalább egy alap tudásod, akkor ez az oldal neked való (egyébként sokkal könnyebb angolról idegen nyelvet tanulni, mint magyarról, úgyhogy ne ijedj meg):


[link]


Rengeteg nyelvtani rész, kiejtés, szókincs stb. van benne, valamint érdekességek az olasz kultúráról, mindennapokról (szokások, szleng..).

2008. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

egyidejűleg ne tanuld a kettőt mert keverni fogod. vagy olasz vagy spanyol. én mikor spanyolt tanultam, abbahagytam az olaszt, mert kevert, most hogy jól tudok spanyolul, és tanulok olaszt, nem keverem.

egymás után könnyű, de egyidőben nem ajánlom a 2 nyelv tanulását.

2009. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!