Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki csinált már a BME-nél...

Ki csinált már a BME-nél középfokú angol nyelvvizsgát? Mi a tapasztalat? (nehéz/könnyű; szóbeli/írásbeli. )

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ma voltam belőle írásbelin, szóbeli még nem volt:) de tavaly BME-n voltam németből is. szerintem jó nyelvvizsga fajta, nekem bejött. az írásbelin van nyelvtan (lyukas szöveg és teszt, nem használhatsz hozzá szótárat), levélírás (kettőből választhatsz), fordítás, szövegértés (egy szövegből hiányzik néhány mondat, és ki kell találni, hogy melyik mondat hova való vissza, illetve egy cikk, ami után kérdések vannak, és válaszolni kell rájuk). Szerintem nem nehéz különösebben, egyedül a nyelvtan az, ami húzósabb, és azon kívül mindennél használhatsz szótárat. A hallás értésben vannak könnyebb, nehezebb feladatok, attól függ, milyet kapsz. A szóbeli nem túl nehéz, egyedül vagy benn, képleírás, az alapján téma kifejtés önállóan, majd kapsz még egy témát illetve egy szituáció.
2009. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én csináltam augusztus/szeptemberben BME-set, nekem tetszett =) az írásbeli (hogyha vannak biztos alapjaid meg azért nagyjából tudod az igeidőket stb. :D) annyira nem nehéz, csak az időre figyelj, hogy ki ne fuss belőle ( nekem sikerült az utolsó feladatot nem teljesen befejezni.. xD)figyelj oda a levél írásnál a címzés, megszólítás stb-re, meg hogy minden pontot belevegyél a leveledbe :D. a szóbeli sem volt annyira nehéz, 10-12 percet voltam bent összesen, szakmák, szüleim szakmája, mi akarok lenni stb. téma, magyarországi közlekedés képek stb. :D előtte nagyon izgultam, de bent már nem annyira, jófejek voltak a tanárok :D am szerencsére sikerült mindkét rész xD

sok sikert =P

2009. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :D Én úgy tervezem, hogy januárban megyek. Igen, ismerem a típusfeladatokat, a szóbelitől vagyok inkább betojva...:S akkor kedvesek? és hányan vannak benn? leállítanak ha érzik hogy tudod? ha nem tudod, segítenek? szóval nem azok a vérengzős fajták? és mennyi idővel az írásbeli után hívtak be szóbelizni? (mennyit készültél és hogyan a szóbelire?)

bocsi ha ez igy kicsit sok, de télleg félek...:D

2009. nov. 8. 18:11
 4/10 anonim ***** válasza:
én tegnap voltam írásbelin meg magnohallgatáson. szerintem nem volt olyan nehéz, bár kinek mi. az idövel tényleg jol kell gazdálkodni. én azt hittem nem tudom majd befejezni, erre elkezdtem kaparni mint egy hülye és negyed órával hamarabb befejeztem :DD pénteken megyek szobelizni:| :D énis félek picit. de valami majd lesz:) amúgy szerintem sokkal jobb a bme mint bármelyik másik nyelvvizsga:)
2009. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok:) szóbelin (németen) nálam csak egy idősebb nő volt benn. irtóra paráztam, de nagyon kedves volt, végig mosolygott, bólogatott. látta, hogy tudom a témáim, nem kötött bele semmibe. ha megakadsz, akkor pedig mindenképpen segítenek kérdésekkel. én az angol szóbelimre a Kérdések és válaszok angol nyelvből című könyvből készülök, a General Communication Skills and Exercises-ből is, illetve néhány témát a tanáromtól kaptam. Vele gyakorlom a szituációt is, a témákat pedig tanulgatom itthon:) hogy milyen messze van az írásbelitől, az változó, a németnél nekem szombaton volt az írásbeli, 2 nap múlve a szóbeli. Most viszont 7-én volt az írásbeli és csak 14-én lesz a szóbeli. Szóval ez változó, de nem árt, ha a témákat már az írásbelire megtanulod, így szóbeli előtt csak át kell futnod.
2009. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

angolon nekem ketten voltak bent, egy idősebb nő (aki csak jegyzetelt), meg egy fiatal nő, akivel beszéltem :D segített, ha valamit nemtudtam, de azért hagyott is beszélnem meg gondolkodnom.. :D kicsit gyakoroltam csak a képleírást, meg chaten és msnen beszéltem amerikaiakkal.. kb ennyi készülés =P sztem neked is menni fog, nem olyan nehéz megcsinálni :P sok sikert =P

2. válaszoló xD

2009. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!:D
2009. nov. 10. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
:Dnagyon aranyosak szóbelin:D legalábbis kecskeméten azok voltak. mosolyognak, érdeklödbe hallgatnak bologatnak hagynak gondolkodni vagy ha látják hogy annyira nem emgy felteszi máshogy a kérdést:D meg nem nehéz témákat adnak. nekem pl idöjárásrol meg magamról kellett beszélni. meg szituácioban szálláshelyet kellett ajánlanom egyik barátomnak. nekem annyira pozitív élmény :) nem kell félni :)
2009. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tegnap elött tudtam meg hogy sikerült a szóbelim is meg az írásbelim is :) elsőre:D BME(Y)
2009. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is BME-sen voltam. Szóbeli elsőre meglett 2005-ben, írásbeli harmadszorra 2006-ban. Ehhez érdemes hozzávenni, hogy nem vagyok egy nagy nyelvész. Szerintem nehéz.

TIT vagy ECL könnyebb, és ECL európában elfogadott

2010. jan. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!