Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "ship"-nek milyen jelentése...

A "ship"-nek milyen jelentése van még a hajón kívül? Valami párkapcsolattal kapcsolatos a szövegkörnyezet alapján de nem jöttem rá, hogy mi, szótárban sem találtam. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már angol interjúban is hallottam, hogy "shipping together" de határozottan nem arról volt szó, hogy együtt hajókáztak :D

Illetve van youtube-n egy fanvideó, egy rajongó készítette két hírességről összevágott képekből, és a videó alatt: " I ship them so much."



2013. szept. 27. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez igazából egy szlengféleség. Alapvetően a "Put into a relationship"-szerű gondolatból jön. Tehát to ship X and Y az azt jelenti, hogy ő a kettőt támogatja, mint pár, úgy gondolja összeillenek, reménykedik, hogy össze fognak jönni.
2013. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Friend - barát

friebdship - barátSÁG

2013. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, ilyesmire gondoltam én is! :)
2013. szept. 27. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

ebben az esetben ship = deliver vagyis szállít

pl. a posta együtt, egy csomagban szállítja ki őket

2013. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Van olyan szó, h. "shipment"

Ami szállítást jelent (vagy hajórakományt)

2013. szept. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Fuvaroztatást is jelent
2013. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első leírta a megfejtést, fölösleges tovább ragozni.

1,2,7 [link]

2013. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!