Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mon chéri. Ezt fiú lánynak...

Mon chéri. Ezt fiú lánynak mondhatja, vagy olyankor mindig ma chérie van? Értem, hogy a szó neme miatt, de a ma chérie olyan "szokatlanul" hangzik nekem valamiért.

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiú a lánynak ma chérie-t mond, lány a fiúnak mon chérit. Szerintem csak azért furcsa, mert a ,,monserit" többször lehet hallani innen-onnan, és ez ivódott beléd.
2013. okt. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó, és mit jelent? Nem tudhat mindenki franciául.
2013. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, többször hallani, én eddig csak azt hallottam és most, hogy elkezdtem franciául tanulni, eléggé meglepődtem :P


A kérdésem nyilván azoknak szólt, akik tudnak franciául :D Azt jelenti, hogy kedvesem.

2013. okt. 3. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, hát az nem volt kérdés, hogy mit jelent. Gondoltam azoknak szól, akik értik. Egyébként ajánlom a translate.google.com-ot. Első voltam.
2013. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Gondoltam azoknak szól, akik értik."


Jól gondoltad, a másodiknak írtam a második bekezdést :)


Köszi a válaszokat!

2013. okt. 4. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!