Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam 2....

Melyik nyelvet válasszam 2. nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés
Németből van B2-m, szeretem is ezt a nyelvet. Angolt gimnáziumba kezdtem el tanulni, 3. éve próbálom elsajátítani. Igazából azok a hülye igeidők nem mennek. Kérdésem, hogy melyik a jobb választás?: elkezdeni egy tök új nyelvet pl olasz, vagy az angollal kezdeni valamit, magántanárhoz eljárni vagy nagyon erősen ráállni. Vajon melyik az okosabb és jobb döntés? 18/F
2013. okt. 4. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az angol könnyű, szerintem maradj annál.
2013. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 English ***** válasza:
100%
Szerintem, ha az angolt már 3 éve tanulod, ne kezdj bele még egy harmadik nyelvbe, ne hagyd veszni a nyelvtudást. Járj magántanárhoz, foglalkozz az angollal magadtól is, és abból rakj nyelvvizsgát. Ha a német már megvan, az angol némi szorgalommal, készüléssel simán letehető. Nekem az a véleményem, hogy ráérsz egyetemen is elkezdeni egy harmadik nyelvet, addig meg gyúrj rá az angolra, hiszen az ma már alap, hogy beszélj angolul.
2013. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ANGOL! Úgyis kelleni fog, szinte bárhol tanulsz tovább. Az igeidők... nos, a főbbeket megtanulod, nem kell mind a tizenakárhányat, én se tudom a nagyon elvontakat, mégis átmentem a nyelvvizsgán.:) Vannak erre az igeidősre tök jó könyvek amúgy, ami magyarázza magát, én is olyanból szoktam olvasni pl. 5 perc angol. Hajrá! Ha német B2-d van, nem lehet olyan nehéz!:)
2013. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!