Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valami jó módszer arra, hogy...

Valami jó módszer arra, hogy megtanuljam mely spanyol igék visszahatóak?

Figyelt kérdés
A hétköznapi önmagamra irányuló cselekvések ( pl.: megfésülködöm,"felkeltem magam",stb.) ezek okék,de sokkal több ige van,amikhez már eleve kapcsolódik a "se" és nem mindegyik logikus magyar szemszögből. Valami jó tipp? :)

2013. okt. 5. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Írsz példát? Nekem valahogy mind elég logikusnak tűnik :S
2013. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul ez nagyon jól elmagyarázza és van hozzá gyakorlófeladat:


[link]


Ha nem tudsz angolul vagy csak a szavakat akarod tudni a logikát nem, itt van az oldal alján egy lista róluk:


[link]

2013. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy mikor szövegben találkozom egy igével, utánanézek a jelentésének és így egyben tanulom meg. Pl. olvidarse- elfelejt. Emellett mondatba foglalom és a mondattal együtt tanulom meg. Pl. Te has olvidado que existimos y estamos aqui.
2013. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Például azt magyarul is mondják úgy, hogy megfeledKEZIK valamiről, tehát a magyarban is van visszaható változata. Erre írtam, hogy "logikus".
2013. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ötletelést. 2-es válaszoló az angol link sokat segített. :)
2013. okt. 6. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!