Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két tannyelvű gimibe járok....

Két tannyelvű gimibe járok. Angol a főnyelvem, de 10. -től választani kell egy 2. idegen nyelvet is. Ti mit választanátok? /német, francia, orosz, olasz, spanyol/

Figyelt kérdés
Ezek közül melyik a legkönnyebb és melyik a legnehezebb nyelv?

2013. okt. 1. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszt választanám.

Vagy a spanyolt.

2013. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
olasz
2013. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
német vagy francia
2013. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez a sorrend:


1 német

2 spanyol

3 orosz

4 francia

5 olasz


Szerintem nincs olyan, hogy könnyű nyelv. Minden nyelv elsajátításához baromi sokat kell tanulni. Ez ne is legyen szempont.

2013. okt. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként minden bizonnyal az orosz a legnehezebb ezek közül. Kezdve azzal, hogy gyakorlatilag újra kell tanulnod írni és olvasni, van az orosz nyelvben 6 vagy 7 eset, és mindent ragoznak, amit csak lehet.
2013. okt. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igen,szerintem is az orosz lehet a legnehezebb.

Nekem nem is szimpatikus az a nyelv,bár sokak szerint az angol után a leghasznosabb lenne.

A franciát is hátra soroltam.

Az olaszról azt gondolom,hogy a legkönnyebb lenne,de azt nem tudom eldönteni melyik nyelvvizsgának venném a legnagyobb hasznát...mert hát ugye a cél a 2.nyelvből is a középfokú nyelvvizsga.

2013. okt. 2. 17:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem könnyű megtanulni. Jelenleg nagyon hasznos a német, és még hasznosabb az orosz nyelv. Én személy szerint a németet választanám.
2013. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

1: német

2: orosz

2013. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a német a legnehezebb. Azt válaszd, ami a legjobban tetszik. Én tanultam 4 évet németül, leszenvedetem egy középfokú nyelvvizsgát, aztán gyorsan el is felejtettem, ma már csak a nagyon alapmondatokra emlékszem. Pedig mindenki mondta, hogy hasznos. Én spanyolt akartam, de anyámék nem hagyták, azóta 8 év eltelt és tanulok spanyolt és imádom:D Szóval a kis történetem alapján azt mondom, azt válaszd, amelyik tetszik.
2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Spanyol. Én beszélek angolul, spanyolul, olaszul (ezekből nyelvvizsgám is van) és németül. Angol után a spanyolt kezdtem el tanulni, egyszerűen rajongtam érte, imádom mondani, mondani, mondani :) Gyönyörű nyelv, pörgős, de a nyelvtan nem egyszerű. Olasznál nekem a nyelvtan brutális volt, de spanyol után már ment. A német nagyon egyszerű angol után, szinte 0 odafigyeléssel megy a suliban. A nyelvtana pedig nevetséges, legalábbis nekem az angol-spanyol-olasz mellett :)
2013. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!