Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Járhatok nyelv szakra ha...

Járhatok nyelv szakra ha nyelvvizsgám van, de érettségim nincs az adott tárgyból?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom nem
2013. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes abból a tantárgyból utólag érettségit

tenni (emeltet). Az emelt,ha jól sikerült, többet

is ér (pontszámilag)

2013. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2013. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem. A szakoknál egyértelműen fel vannak tüntetve a felvételi tárgyak. A nyelvvizsga pluszpontot jelent, de nem tantárgy.

Persze kérdés, hogy milyen nyelvről van szó, mert például a szláv nyelvszakokon nem kérnek az adott nyelvből se érettségit, se nyelvvizsgát.

2013. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ja. meg épp valaki írta, hogy japán szakra emelt angollal jutott be. vagyis pl. japán szakra nem kell japánból érettségizni (mert nincs is japán nyelvi érettségi) Ugyanez van pl. a portugállal is
2013. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Van japán érettségi...(emelt nincs már)


Szépen megnézed felvin és nem tudatlanok (vagy nem, de honnan döntöd el) félalapozott véleményére hagyatkozol:

[link]

2013. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem ez attól függ h mennyire elterjedt az adott nyelv. Pl némethez angolhoz kell de japánhoz vagy finnhez nem kell. (tapasztalat)
2013. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van portugál érettségi és emelt szintű érettségi lehetőség is.
2013. okt. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!