Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme van olasz nyelvet...

Mi értelme van olasz nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban nagyon erőltetni akarják az olaszt, de nem találok rá épkézláb indokot. Lehet, hogy én vagyok a bunkó, de nem sok hasznát veszi az ember. Tudtommal az ólatinhoz semmi köze, nem is világnyelv, az anyaországon kívül érdemleges helyen csak Svájcban beszéli magas lélekszám, még Tunéziában, Etiópiában, Szomáliában beszélik, de ezek nem hordanak magukban nagy lehetőségeket. Szerintem ha az embernek mindenféleképpen terhelnie kell magát, olyannal töltse az idejét, ami később hasznára válik...

Nektek mi a véleményetek?



2013. okt. 8. 19:12
 1/5 anonim válasza:
az olasz neolatin nyelv..es valoszinuleg azok tanuljak akik akarnak is vele valamit kezdeni. pl kint olaszorszagban munkat talaln,kikoltozni,olaszt tanitani,stb
2013. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fölösleges. angol és német MELLÉ hobbiból, mert tényleg szép, dallamos, könnyű nyelv, de egyébként..semmi haszna. akkor már orosz/francia.
2013. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy ilyen szakos nyelvtanáruk van. Egyébként szép nyelv és olasz után könnyebben lehet franciát, spanyolt, portugált tanulni. Amúgy meg bármilyen nyelvet érdemes tanulni.
2013. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy olasz után nehezebb a spanyol, mert könnyen lehet keverni a kettőt, bár én egyik nyelven sem tanultam, szóval nem a tapasztalat beszél belőlem.
2013. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, hogy előtte érdemes még megtanulni pár nyelvet, de azért van értelme az olasznak is
2013. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!