Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme olaszt tanulnom?

Van értelme olaszt tanulnom?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok öt és fél éve, németet pedig fél éve kezdtem, szeptemberben. Persze nem kötelező harmadik nyelvet tanulni, de én szeretnék. Az olasz nagyon vonz, mert szerintem szép nyelv és azt mondják, hogy könnyű is. Gondolkodtam az oroszon is, mert sokan írták, hogy arra még lesz szükség a jövőben. Vágjak bele abba, vagy maradjak az olasznál? Esetleg valami másik javaslat? :)
2012. febr. 16. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fektess inkább a németre nagyobb hangsúlyt!félév nem olyan sok hogy annyira jól menjen és addig kár lenne belekezdeni egy harmadikba!Majd ha a német is úgy megy mint az angol akkor viszont tanulhatsz olaszt vagy akár oroszt!Bár szerintem az olasz jóval könnyebb nyelv mint az orosz, de végülis te tudod!
2012. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Harmadiknak már amelyiket nagy kedvvel és lelkesedéssel tanulod. Viszont én a helyedben még nem kezdenék bele, mert a németet még csak nemrég kezdted. Inkább abba és az angolba fektetnék sok energiát a következő pár hónapban, és ha mind a két nyelvből elértél egy középfokú szintre, utána kezdenék egy harmadikba.

Azért mondom ezt, mert az a tapasztalatom, hogy hiába mondja valaki hogy tud valamilyen nyelven, ha beszélni kell, akkor kiderül, hogy nem is tud igazán. Sokkal többet ér, ha valaki csak két nyelven tud, de akkor tényleg tud kommunikálni, mint az, ha belekezdett 4 nyelv tanulásába, de gyakorlatilag egy pohár vizet se tud kérni.

Én pl. a spanyolnál csináltam azt, hogy amikor már jobban tudtam, akkor a nyelviskolában nemcsak a saját szintemre iratkoztam be, hanem bekönyörögtem magam az egy szinttel feljebb lévő csoportba is. Így dupla óráim voltak, az a 10 hét igazán nehéz volt, de megérte.

2012. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben voltam alig fél éve, és én végül az OLASZ mellett döntöttem. A döntés oka:

- Tetszett és szerettem.

- Nem kellett plussz energiát fektetni az írásjelek megtanulásába.

- Az angol és az olasz között lényegesen több párhuzamot fedeztem fel, mint az angol és a német között, így gyorsan tudtam szavakat tanulni.


Tény, hogy a németre lenne érdemesebb fókuszálnod, de persze én sem ezt tettem, hanem elkezdtem az olaszt. Angolból 6 év után, németből 2 év után, olaszból -ha minden jól megy- szintén 2 év után van meg a közepem Rigón.


Egyszóval: Ha van időd és kedved az Olaszra, akkor vágj bele!

2012. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 étoile et lune ***** válasza:
A jövőben szükség lesz az oroszra? Hát, jó tudni.
2012. febr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Most még nem akarok olyan sokat foglalkozni a harmadik nyelvvel, inkább csak az alapokat tanulgatom és majd jövőre kezdek bele intenzívem. Bár ebből nem hinném, hogy nyelvvizsgázni fogok, elsősorban a németet és angolt akarok megcsinálni, majd ha lesz még kedvem az idegen nyelvekhez, majd akkor.

Anyukám némettanár, úgyhogy bármikor kérdezhetek tőle és bármennyit tud foglalkozni velem (szerencsére).

Utolsónak: mivel azt mondják, hogy ha valaki, akkor az oroszok tudnak minket kihúzni a bajból... stb.

2012. febr. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!