Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol megszámlálhatóság,...

Angol megszámlálhatóság, megszámlálhatatlanság magyarázat?

Figyelt kérdés

Azt értem, ha valamit meg tudunk számolni, akkor megszámolható. Ellenben megszámlálhatatlan a furniture, money, water, milk. De. Ha azt mondom van a szobában egy bútor akkor máris megszámlálható, valamint van az asztalon pénz akkor is. Water, milk. Megszámlálhatatlannak van mondva. De. Van valamennyi pénz az asztalon hopp máris megszámlálható. Veszek két liter tejet, vagy két karton vizet. Megszámlálható.

Ha erre valaki válaszol nekem azon nagyon csodálkozni fogok, mivelhogy nincs logika ebben.


2013. okt. 11. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A pénz, víz, tej esetében nem őket számolod hanem a mértékegységet., ez lehet pohár, üveg, liter, forint, bankjegy, akármi. Mondhatod h két LITER/POHÁR/DOBOZ/BÖGRE tej, de azt nem h két tej, vagy ha igen, akkor a literre vagy másra gondolsz. Ugyanígy mondhatod , hogy 5 EURÓ/DOLLÁR/FORINT/ÉRME/BANKJEGY, de azt nem, hogy 5 pénz, max "viccesen".

A furniture, luggage, information és társai más tészta, ezek gyűjtőfogalmak.

Egyébként a nyelv nem a logikára épül, ld pl magyar "két fülem van"-miért egyesszám? vagy "nem ismerek senkit" akkor miért tagadsz kétszer? "majd ha elolvastam" - ez most jövő vagy múlt? és még sorolhatnám.

2013. okt. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez valóban jó magyarázat.
2013. okt. 11. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!