Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek az angol viccnek mi a...

Ennek az angol viccnek mi a csattanója?

Figyelt kérdés

-Can you call a deer with no eyes?

-No idea.


Project 2 tankönyvben van.


2009. nov. 11. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A vicc kulcsa az angol kiejtés ismerete, amennyiben tudni kell, hogy a "deer" és az "idea" szavak általában rímelnek. Tehát "no idea" = "no eye deer".
2009. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. nov. 11. 20:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyen vicceknél elég lassú a felfogásom, s akkor még finom is voltam. Azon a "viccen" :

-Why is six afraid of seven

-Because seven eight nine.

kerek 1 évet gondolkodtam, mire rájöttem.

Itt már nem volt türelmem.

Köszi még egyszer!

2009. nov. 11. 20:45
 4/5 anonim válasza:

Nekem csak negyed órába telt mire leesett :D

A második elég fárasztó, de az első is:D

Itt egy másik hasonló vicc, nem tudom ismeritek-e:


In the Hotel.


The receptionist don't speak english very well, but the phone is ringing:

- Good morning, please call me a taxi!

- Good morning Mr. Ataxi, how are you today?

2009. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az utolsó viccben van egy nyelvtani hiba.


"the receptionist don't speak English..."


Mivel a recepciós egyes szám harmadik személy (E/3), ezért az igének +es végződést kellene kapnia (mert ugye Present Simple igeidőben vagyunk), de mivel itt tagadásról van szó, ezért az igéről a +es végződés átkerül a segédigére, ami jelen esetben "do (not)", így a do-ból does lesz, vagyis helyesen: "the receptionist doesn't speak English..."


Bocsi, hogy okoskodok, de egyszerűen annyit foglalkozom az angollal, hogy az ilyenek nagyon zavarnak. (ez kb. olyan, mint a magyarban az E/1 -> -nék vs. T/3 -> -nák ... tudnék , tudnák stb. stb. - néha a hajamat tépem ezek miatt )


18/f

2010. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!