Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kell tudni az alapfokú...

Kizcar kérdése:

Mennyit kell tudni az alapfokú nyelvvizsgához, és a középfokhoz?

Figyelt kérdés
Egy androidos program [Angol nyelvtan] tartalmából kezdtem tanulni már több mint fél éve. Majdnem négyszer átvettem a benne levő anyagokat. Hogy ez mire lehet elég nem tudom.

2013. okt. 19. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
tudni kellene, milyen típusú nyelvvizsga, mert követelmények és feladattípusok szerint kellene felkészülni
2013. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam egy cikket, amiben szerepeltek a a típusok. A city&guilds szimpatikusnak tűnik, de attól függetlenül biztosan nem tudom melyiket lenne a leghasznosabb letennem. Elég lenne 3-4 fajta vizsga. Nem tudom minek ennyi típus. Annyit tudok, hogy a középfok a cél, de nem tudom beleugorhatok e egyből mélyebb vízbe.
2013. okt. 19. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatokat is cisnálj

Mert a vizsgán a gyakorlati rész fontos

(Vagyis a tanultakat tudni kell alkalmazni)

2013. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fél év talán az alapfokhoz elég

Középfokhoz legalább egy-két év tanulás azért kell

2013. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is csinálj egy szintfelmérőt. Neten találsz egy csomót, az (megközelítőleg) meghatározza a szintedet.

Ezután azt kell eldöntened szeretsz-e fordítani vagy sem.

Ha a vizsgán szívesen elkerülnéd a fordítási feladatokat, akkor egynyelvűre menj, ha szeretsz fordítani válaszd a kétnyelvű nyelvvizsgát.


www.nyak.hu - itt megtalálod az összes akkreditált (államilag elfogadott) nyelvvizsgát. Tudsz szűrni vizsgahelyszín, időpont, egy- vagy kétnyelvű vizsgák szerint.

Kidob néhány találatot, azok közül válogathatsz. Érdemes mindet szemügyre venni, megcsinálni a vizsgák holnapján található mintafeladatokat, azokból látod a típusfeladatokat, a követelmény szintjét, tudsz gyakorolni.

Ha kiválasztottad a legszimpatikusabbat, és azt, ami neked a legjobban fekszik, akkor jelentkezz (persze ha szinten vagy). Rendelj felkészítőkönyvet vagy menj tanfolyamra, gyakorolj sokat és menj vizsgázni.


A neten találsz még összefoglalókat, pl. alapfokon milyen nyelvtani szabályok jöhetnek szóba, milyen terjedelmű levelet kell írni (gyakorold be a levélformákat), olvass. Ebből is le tudod szűrni, hogy az általad használt program milyen szintre juttatott.


A szóbeli részről ne feledkezz meg, az is kell.. Magnó és kommunikáció (szituációs feladat, képleírás, hétköznapi kérdések). Ezt nem árt tanárral vagy legalább azon a vizsgaszinten lévő emberkével gyakorolni.

2013. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!