Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen lesz majd az első óra?...

Milyen lesz majd az első óra? ( angol, többi lent)

Figyelt kérdés
Jövőhét keddtől járok majd angol tanfolyamra, de olyan tanárnőhöz, aki csak angolul tud, nem beszél magyarul, és az órák is csak beszélgetésből fognak állni. Elvileg még két másik emberkével, nem láttam még őket. Kicsit félek az első órától, mert nagyon ritkán beszélek angolul és félek is megszólalni angolul. Egy-egy ilyen órán miről szoktak beszélni, vagy hogy zajlik egy ilyen óra?

2013. okt. 20. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon megbántani senkit, de én native speaker-t csak azoknak ajánlanék, akik már felsőfok közelében vannak (inkább felülről közelítve a C1-es nyelvvizsga szintjét). Ha nem native speaker, akkor nekik sem, mert lehet, hogy más lesz akcentusa (elég nehéz eltüntetni).


Az egyetlen, ami miatt jó lehet, az a kiejtés. Megismétlem: ez is csak akkor igaz, ha native speaker, tényleg nagyon nehéz kiölni a másik nyelvből származó akcentust.


Nem hinném, hogy félned kellene. Okoskodni nem muszáj, de azért beszélgetni nem árt, máshogy nem fog menni. Ha véletlenül rosszat vagy sértőt mondanál, akkor úgyis visszakérdez, hogy tényleg úgy gondoltad-e. Hozzátenném, hogy igazán sértőt vagy rosszat is csak az tud mondani, aki már gyakorolta a nyelvet kicsit.


Az óra meg olyan lesz, amilyen a tanár, amilyen a szintetek. Ha nem megy nektek annyira, akkor rossz lesz.

2013. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem például, ha csak angolul szólalok meg, akkor a maguk az anyanyelviek sem ismerik fel, hogy az "akcentusom" nem anyanyelvi. Legfeljebb találgatják, hogy Amerika melyik szegletéből jöhettem, de nem onnan ahonnan ők. Akkor milyen gondot okozhat vajon, egy kezdő angolosnak, hogy van-e (és milyen) akcentusom??

Szóval ennyit a "native speaker" meg "nem native speaker" problémáról.


Mondjuk a probléma inkább olyan jellegű lesz, hogy a szigorú nyelvtant nem tudja elmagyarázni tudományosan, hanem csak "mert így és így mondjuk, és kész". Szokja meg a füled, ahogyan az anyanyelvet is tanulja az ember.


A jó meg éppen az benne, hogy rákényszerít az angolul gondolkodásra. Senkit nem fog érdekelni, hogy magyarra vagy magyarról hogyan fordítanád, amit akarsz mondani, -- te csak beszélj!

2013. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Girgoy ***** válasza:

Ha jó a tanár, akkor úgyis szájbarágósan magyaráz, pláne ha nem felső fokú a kurzus. Ne aggódj, azon lesz (többnyire), hogy megértsétek. Mondjuk egy rövid bemutatkozó szövegen gondolkodhatsz, mert szerintem az első órán ismerkedés lesz és valszeg kell mondanod pár szót magadról, amibe bele is kérdezhet, de nem kell aggódnod, az anyanyelvi tanárok is tudják magukat "lejjebb szállítani".


Egyébként az első pár óra biztos csupa izgalom lesz, de aztán megszokod a tanárt és egyre bátrabban szólalsz majd meg, egyre többet értesz. Nekem nem volt gond sosem anyanyelvi tanárokkal, hozzájuk lehet szokni csak beletelik néhány órába.


Gondolom a továbbiakban majd hoz feladatokat, játékos kommunikációs cuccokat vagy csak úgy elbeszélgettek egy témáról, esetleg valami fénymásolt cikk alapján, stb. Szerintem hasznos dolog bármely szinten, nem kell tőle félni. MIndent nem fogsz megérteni az első órán valszeg, de aztán egyre többet míg a végén észre sem veszed, hoyg nem magyarul beszéltek. Az emebri agy rááll a más nyelven való gondolkodásra, ha elég intenzíven van ennek kitéve. Ez az ilyen nyelvoktatás lényege.

2013. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Girgoy ***** válasza:
Ja, és nyugi: az anyanyelvi tanárok legtöbbször önmagukról és saját országukról beszélnek. :) Nem mindig, de leggyakrabban igen.
2013. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat :) Remélem hogy jó lesz, csak az lesz a ciki ha majd sokszor nem értek ezt-azt.. Állítólag a szintemnek megfelelő csoportba pakolnak, hát nagyon remélem. Eddig abban voltam, hogy még az alapfokút sem vállalnám be, erre mondta a tanár, akinél írtam a tesztet, hogy nem kell tanfolyamra járnom, mert le tudnám tenni a középfokút-örültem mint majom a farkának :D-, csak erre a beszélgetősre járjak. Tehát elvileg ez jó nekem ez a csoport, de majd elválik :)
2013. okt. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!