Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, milyen igeidő az első...

Angol, milyen igeidő az első tagmondat?

Figyelt kérdés

Running to catch the bus, I tripped on my untied shoelace.


Ez a folyamatos jelen?



2013. aug. 28. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

A buszhoz rohanva/ futva/ sietve elbotlottam a kioldódott/ kikötöződött cipőfűzőmben.


Present Participles (határozói igenév)


[link]

2013. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fordítást, abban sem voltam biztos hogy a mondat értelmes-e így. Egyébként kell tudni azt a bizonyos participlet Origo B2 írásbelin? Ha nem akkor meg se tanulom...
2013. aug. 28. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem biztos kell mert ez egy alap dolog :) :) bármikor találkozhatsz vele angol téren :)
2013. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

PRESENT PARTICIPLE - látván, nézve, csinálva

Seeing that there was no escape for them, they started to wave a white flag.

Látván, hogy...

Drinking latte, she was ready to start, just another working day.

A tejeskávé ivása során már készen állt...


Ez is PreP viszont kicsit más a jelentése - látása, nézése, csinálása

Watching internet streams on TV most most addictive for her.

Az internet sztrímek nézése...

Drinking latte was one of her passions.

A tejeskávé ivása...



PRESENT PARTICIPLE PERFECT - látván, megcsinálva, elolvasva - ez a rész hamarabb történik mint az állítás másik része.


Having done all the shopping, now they had time to mow the lawn.

Miután bevásároltak...

Having read the news, she went to the Turkish bath.

Miután elolvasta a híreket...

Having learned all the words, she was ready to go.

Miután megtanulta az össze szót.

2013. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem alap mert nehéz, és van múlt idejű és feltételes formája is az igenévnek...
2013. aug. 28. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem is alap.
2013. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tök alap még a többi formájával együtt is ..... de most erről volt szó nem a ragozott meg fokozott alakjairól meg különböző másik nehezebb szintjeiről!!!

De ez milyen felfogás .......... kell-e az origó B2 írásbelihez ? Nem azért kell megtanulni mert oda kell hanem azért mert angolul tanulsz és gondolom megszeretnél tanulni angolul ..... nem azt nézem hogy mi kell mi nem ... előttem van egy akadály egy megtanulni való amit nem értek nem tudok és ahhoz kell hogy jobban menjen az angol akkor azt megtanulom.


Ezért van az hogy Amerikában is például nem azt nézik hogy van e nyelvvizsgád hanem behívnak interjúra és majd ott megnézik hogy hogy megy az angol vagy megy-e egyáltalán.


Gondolod végig magyarul is ez tök normális hétköznapi beszédben is szinte mindig jelen van..... Képzeld anya( vagy bárki) mamáéknál (bárhol) a székről felállva bevertem a fejem.......


Szóval tanuld meg :D :D :D :D

2013. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Alap :)
2013. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én meg USA angolt akartam tanulni a tanáromtól, gondolván, hogy a primitív amerikaiak simán kihagyják a nehéznyelvtan 50%-át...
2013. aug. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!