Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes tanulni? (Ne legyen túlságosan nehéz! )

Figyelt kérdés

Angolt és németet beszélek. Az angolt folyékonyan, a németet nemrég kezdtem de jól megy.


Szeretnék egy 3. nyelvet is tanulni. Mit javasolnátok?

Ezekben a nyelvekben gondolkozom:


francia, spanyol, olasz, svéd, lengyel.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 23. 18:25
 1/9 anonim válasza:
Olasz, Francia :)
2013. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olaszt, mert abból könnyen el tudsz indulni spanyol vagy francia felé. :) Én franciául tudok, értem az olasz szövegeket és a spanyolokat is hellyel-közzel.
2013. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor ink. francia, olaszok szerintem kicsit viccesre vették a latint mint anno az trójaiak a görögöt, de a svéd is jaú
2013. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt akarod, hogy könnyű legyen, és már tényleg beszélsz angolul, meg németül valamennyire, akkor egyértelműen a svéd!

De azért egy nyelvet nem azért tanulunk, mert könnyű. Te pedig elég különböző nyelveket soroltál fel. Mi a terved?)

2013. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
lengyel
2013. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4/5: Igen a svéddel azt mondják, boldogulunk Dániában és Norvégiában.

Viszont a francia mellett variálok még különösebben.

Angolból és németből is kitűnő vagyok. Angolból középfokú nyelvvizsgám van.

2013. okt. 24. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nemrég kezdted a németet, akkor miért írtad előtte, hogy beszéled..? ha meg valóban beszélsz angolul folyékonyan akkor a felsőfokú nyelvvizsga is menne.. vagy csak egyszerűen nem akarod megcsinálni?? aki tényleg csak középfokra tud egy nyelvet az nem beszél folyékonyan. Amúgy, ha itthon akarod használni akkor franciát válassz vagy olaszt, ha meg külföldön akkor azt ahova leginkább szeretnél menni hosszabb rövidebb időre.. ha meg az a legfontosabb szempont, hogy melyik a legkönnyebb, akkor szerintem spanyol, saját tapasztalat, bár a felsoroltakból a svédet meg lengyelt még nem tanultam.
2013. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lengyelt fogsz tanulni, akkor könnyebben fog majd menni a többi szláv nyelv is, viszont nincs másik olyan szláv nyelv, amit teljesen megértesz azzal, hogy tudsz lengyelül. Itt arra gondolok, hogyha megtanulsz szlovákul, akkor azt megértik Csehországban is, vagy ha horvátul, akkor Bosznia-Hercegovinában és Szerbiában is 100%-ig megértenek (bár utóbbi 2 nem olyan vonzó ország + Szerbiában a cirill betűket is használják, de szóban nincs nagy különbség), de a lengyelt csak Lengyelországban értik meg. Egyébként mostanában újra felélénkült a lengyel-magyar barátság, és pl. Krakkóban, ha megmondod hogy magyar vagy, akkor elég segítőkészek lesznek az ottaniak és plusz pont, hogy megtanultad a nyelvüket!
2013. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokadszorra visszaolvasva előbbi hozzászólásomat, rájöttem, kicsit félreérthetően írtam. Megértik a lengyelt Szlovákiában vagy Csehországban is, de nem teljesen. Értem ez alatt, hogy a szlováknak/csehnek azért nagyon oda kell figyelnie arra, hogy mit mond a lengyel.
2013. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!