Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek a felsőfokú...

Hogyan készüljek a felsőfokú angol nyelvvizsgára? Melyik a legjobb nyelvvizsga-típus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2014 júliusában lenne a vizsga,addigra szeretném elérni azt a szintet,amivel nem fogok megbukni.5 éve tanulom magántanárnál a nyelvet,de még soha nem voltam nyelv vizsgázni.Fölöslegesnek tartottam kifizetni azt a 25.000 forintot,inkább azt is nyelvórákra költeném.(b2-re gondoltam)

Tanárom ajánlotta az angol nyelvű filmnézést,olvasást,de én szeretnék még többet tanulni,amennyiben van rá időm.

Ti mit csináltatok akkor,amikor felkészültetek?Számotokra mi vált be a legjobban?

Melyik nyelvvizsga a legjobb?(Gondolom személyfüggő.Nekem az ECL-t ajánlották eddig)

Kivitelezhető a célom,ha most kb. b2-c1 között vagyok,de nagyon elszánt?:)


Válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2013. okt. 26. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal hatásosabb ha az olvasásra nem tanulásként tekintesz, hanem keresel valami neked tetsző regényt.


Ahhoz hogy gond nélkül menjen ajánlott legalább 2 regényt kiolvasni(összesen 1500-2000oldalt) és akkor lesz annyi rutinod hogy szövegértésed felfele húzza a pontszámod.


Az én módszerem film/sorozatnézés/regényolvasás, ha látok egy eltévedt turistát odamegyek hozzá segíteni, egyetemen ha lyukas órám van néha beülök angol nyelvű előadásokat hallgatni, járok felsőfokú nyelvtanfolyamra de kéne még egy különtanár aki javít a kiejtésemen és részletesen átnézi az írott fogalmazásaim hogy hol szoktam hibázni. Egyébként Cambridge CPE -re készülök.


Könyvek/regénysorozatok amik szerintem érdekesek:

Song of Ice and Fire

The Sword of Truth

Harry Potter

Under the dome

Metro 2033

Metro 2034

2013. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!