Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik Cambridge nyelvvizsgába...

Melyik Cambridge nyelvvizsgába lenne értelme belevágnom ha másodéves anglisztikás vagyok az ELTÉ-n? CAE vagy CPE?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert a mindkét vizsga iszonyú drága és nem vagyok biztos benne, hogy megtudnám-e csinálni a CPE-t, még úgy sem, hogy anglisztikás vagyok, de nagyon-nagyon szeretném. Viszont pénzt pazarolni nem szeretnék. Érdemes lenne megpróbálnom vagy maradjak a CAE-nél? Mekkora különbség van a kettő között? Ismertek valami baromi jó helyet Budapesten ahol baromira felkészítenek (és ha lehet nem a British Council mert ott többe kerül a 7 hetes tanfolyam mint CPE vizsga)? És légyszi, ne mondjátok azt, hogy nem kéne semelyiket sem megcsinálnom mert úgyis C1 nyelvvizsgát kapok majd a diplomával, mert engem az most nem érdekel ;D

Köszi előre is!



2013. szept. 25. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk harmadévben kötelező volt a CPE viszont kaptunk rá kedvezményt. Igaz, ez jó rég volt.. Azóta már megváltozott?
2013. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na, erről még nem hallottam. Mennyire régen volt az a jó rég? :) Majd körbekérdezek, hogy mi a mostani helyzet, de ez túl jó hogy igaz legyen... Szerintem nálunk már nem így van. :/

Benneteket külön felkészítettek a CPE-re, vagy kellett külsős segítség pl. nyelvtafolyam, különórák stb.?

2013. szept. 25. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg rég volt, majdnem 20 éve :D A harmadéves szigorlatnak volt része anno. Azt nem tudom, hogy volt-e aki járt kiegészítő képzésre, nekem eszembe se jutott ilyesmi :)
2013. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!