Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fordításban tudnátok segíteni?

Fordításban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgára készülök, de nem igazán tudom értelmessé tenni. Tudnátok segíteni?


A new study suggests housework is not the quality form of exercise many people consider it to be. The report even went as far as saying that those who did the most housework were usually those most overweight. The study is called, "Does doing housework keep you healthy? The contribution of domestic physical activity to meeting current recommendations for health". It questions whether physical activities such as do-it-yourself, gardening and housework are such good exercise. It acknowledges that any activity is better than none, but says, "there is a danger that those undertaking domestic 'chores' may assume that this activity is moderate intensity" and wrongly count it as proper exercise.


A total of 4,563 adults participated in the survey, which was based on participants' weekly physical activity. The analysis from this research showed that people who included housework as part of their weekly exercise tended to be heavier. Research leader professor Marie Murphy said: "Housework is physical activity and any physical activity should theoretically increase the amount of calories [burnt]. But we found that housework was inversely related to leanness, which suggests that either people are overestimating the amount of moderate intensity physical activity they do through housework, or are eating too much to compensate for the amount of activity undertaken."


Read more: [link]


2013. okt. 26. 17:32
 1/6 A kérdező kommentje:
a link véletlenül került oda, a teljes szöveget kimásoltam
2013. okt. 26. 17:35
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ezt ne várd el mástól...
2013. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan nyelvvizsgára készülsz ahol van fordítás, akkor éppen abból tanulsz, hogy magad küzdesz meg vele. Lehet, hogy elsőre pontatlan és magyartalan lesz helyenként, de egyre jobban megy majd. Lehet, hogy először egyszerűbb szövegeket kéne gyakorolni. Ha valaki az egészet lefordítja neked, abból szerinted mi hasznod lesz? Ha meg nem olyan vizsgára mész ahol van fordítás, akkor elég ha érted a szöveget, fölösleges lefordítani.
2013. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én is épp nyelvvizsgára készülök, te melyikre? megpróbálom lefordítani, és megbeszélhetjük közösen, ha gondolod.
2013. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elkezdtem megcsinálni de a felénél elszállt a böngészőm. nincs szerencséd... :(


Egyébként ez milyen szintű vizsga? Nem egy könnyű szöveg...

2013. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

A new study suggests housework is not the quality form of exercise many people consider it to be.


Egy új kutatás [arra enged következteti](=suggest), hogy a házimunka nem az a fajta minőségi testmozgás, aminek sok ember tekinti.


The report even went as far as saying that those who did the most housework were usually those most overweight.


A jelentés még olyan messzire is elment, hogy azt állítsa, hogy azok akik a legtöbb házimunkát végzik lesznek rendszerint a leginkább túlsúlyosak.


The study is called, "Does doing housework keep you healthy? The contribution of domestic physical activity to meeting current recommendations for health".


A tanulmány címe, "Egészségesen tart-e a házimunka? A ház körüli fizikai tevékenység hozzájárulása a jelenlegi egészségmegőrzési javaslatok [teljesítéséhez](=meeting something - vaslamit teljesít, elér).



...Nemtom, most fordítsam le az egészet? Valahogy értelmetlen a részedről. Még jó hogy becopyztad a linket mert így látszik hogy ott vannak a feladatok meg minden. Hogy fogsz így fejlődni?


Pont az a lényeg hogy először töltsd ki az alapján, ahogy te értelmezni tudtad, és AZTÁN kérj meg valakit hogy javítsa ki.


Ha már megoldottad mielőtt kiírtad akkor nem szóltam.

2013. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!