Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv,15 éves fiú vagyok és...

Üdv,15 éves fiú vagyok és Angol középfokú nyelvvizsgát szeretnék letenni (B2), milyet lenne érdemes? Miért? Többi lent

Figyelt kérdés

Általános iskola 1.osztályában kezdtem angolt tanulni.Ötödik osztálytól átkerültem emelt szinttű angol csoportba.Sajnos nem sokat tanultunk.Most egy gimnáziumban spec.angolon vagyok heti 6 órával.Kb. olyan PRE-INTERMEDIATE szinten vagyunk,vagyis legalábbis olyan könyvből tanulunk.Nos én szeretnék középfokúzni jövö év ilyenkor,vagy szeptemberben.Elszeretnék kezdeni felkészülni,hiszen biztosra akarok menni.Milyen nyelvvizsgát ajánlanátok,illetve milyen feladattípust gyakoroljak,hogy jól menjen?Tudnátok esetleg linkeket küldeni arról hogy ti honnan gyakoroltatok pl.: internetről?Illetve filmeket szeretnék nézni angolul angol felirattal.Ilyen filmeket hol találnék?

Igeidők közül kb. 9et tudok,de ebből csak 6-7 megy ÚGY,Hogy akármikor tudom használni.Hogy lehetne gyakorolni még?



2013. okt. 28. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az igeidőkre nagyon jól magyarázó könyv:

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan.


Na arra már én is kíváncsi lennék, ki melyik nyelvvizsgát ajánlja, mert túl sok fajta van, bele lehet zavarodni.

Egyre nagyon figyelj, olyat válassz, amit itthon is elfogadnak pl. egyetemi felvételinél és a dipihez is jó, illetve ha véletlenül külföldön szeretnél élni ott is elfogadják. Nem tudom melyik ilyen.

2013. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenki mást ajánl.

Nézd meg az egyes nyelvvizsga-központok honlapján a minta-feladatokat. Azok alapján el tudod dönteni,

melyik vizsgafajta illene hozzád leginkább.

2013. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a telcet javaslom. Egyszerű, szimpatikus feladatokkal, elegendő idővel a feladatokra, egynyelvű, nincs fordítás. Néztem készülésnél más nyelvvizsga típusok feladatsorát is, de nekem ez vált be.
2013. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 loca19 válasza:
Telc szóbeli, Dexam írásbeli. Szerintem ez így egy korrekt párosítás mivel a Telc írásbeli és Dexam szóbeli nehéz véleményem szerint. Persze ezt ember válogatja....
2013. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
.
2014. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Először is az angol tanárral kell beszélni, ő elmagyarázza a dolgokat a nyelvvizsgáról.

Filmeket torrent oldalakról tudsz letölteni, pl.: thepiratebay . Legtöbbjük feliratos.

Gyakorolni nem igazán lehet, én az ECL nyelvvizsgát ajánlom, énis ott csináltam, a témák levoltak irva az oldalukon, kb. 15 téma, azok közül kapsz 1-et és arról kell beszélni kb. 5 percig vagy több ideig. Párban vagy egyedül lehet levizsgázni, ha a vizsgázók száma páratlan akkor 3-asával hívnak be. Szerintem az ECL a könnyű, és elég jó is.

2014. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősöm a sokat szidott Rigó utcában középfokúzott angolból azóta arra esküszik.Nagyon rendesek voltak vele,szinte átrúgták.Van viszonyitás alapja,mert a németet máshol csinálta.
2014. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!