Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?...

Milyen nyelvet tanuljak? Németből középfokú szinten vagyok, tavasszal megyek nyelvvizsgázni emmelé fogom kezdeni az angolt. Milyen nyelvet érdemes még tanulni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Emellé akarsz még tanulni? 3 nyelv? Azzal már lehet valamit kezdeni :)


Az angol nagyon hasznos, azt érdemes folyékonyan megtanulni.

Ha bátor vagy és van lehetőséged, érdemes a mandarint tanulni. Kevesen beszélik Mo.-n, márpedig Kína nagyon jól fejlődő ország.

Én még az oroszt is javasolnám, Oroszo. sem piskóta, ott is vannak lehetőségek.

Ha valami "modernebb" nyelvet szeretnél, akkor a franciát javaslom vagy a spanyolt. A francia a diplomácia nyelve, a spanyolt meg sok országban beszélik (latin-amerika).

2012. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tényleg sokan ajánlják a mandarint, állítólag nem is olyan sokára sokat fog érni - ha ez igaz, azt még takarja a jövő (eléggé.)


ha nemzetközi szinten gondolkodsz, akkor a francia és a spanyol, de ha bármelyik országra van irányultságod akkor az a nyelv.


általánosan elmondható, hogy az angol és a spanyol az, amikkel kontinenseken keresztül boldogulhatsz.

2012. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angolt nagyon jól tanuld meg, szerintem a 3. nyelvvel egy kicsit várhatsz még (persze, tanulj harmadikat is, de lehet hogy először az angol alapokat kellene elsajátítanod).


Harmadiknak jó a francia, spanyol, kínai (mandarin), orosz...

2012. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha várjak meddig várjak? 13 vagyok..

Esetleg folytassam a németet..és mellé az angolt?

A francia nagyon tetszik,oroszt szívesen tanulnék csak nem nagyon van rá lehetőég a kínaira szintúgy bár ahhoz is lenn kedvem.

A spanyollal szerintem nem túl sokat érek..

2012. okt. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!