Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor mit csináljak, ha az...

Akkor mit csináljak, ha az angol szöveget egész jól megértem, de ha magyarról kéne fordítani angolra, vagy nekem angolul valamit alkotnom akkor végem?

Figyelt kérdés

Angol középfokú nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamra járok, és a hallás-olvasás utáni értéses és szóbehelyettesítős feladatok picit jobban mennek, mint a többieknek, de a levélírás, vagy ha meg kéne szólalnom, akkor majdnem zéró a tudásom :(( Elfelejtettem szinte mindent :(


Hogyan gyakorolhatnám be újra, ha nem akarok még pluszórákat venni? Sokba lenne akkor már nagyon :/



2013. okt. 30. 10:44
 1/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha keveset beszéltek, akkor ez normális, van egy olyan készség, amit csak a gyakorlatban lehet elsajátítani, az azonnali válasz készsége. Pluszban még megijedsz.

A levélírás egyszerű, a kifejezéseket be kell magolni. (oké, addig kell ismételgetni, még automatikusak nem lesznek)

A megszólalástól meg a kiejtés miatt is fél az ember, sokkal jobb anyanyelvűekkkel értekezni, mint hasonszörűekkel, hogy ne hasonlítgassanak. A témákban mindig vannak kulcsszavak, kulcskifejezések. Azokat tudd fejből. Aztán vannak töltelékszavak, mint a well, actually, I think, you know etc, amikkel lehet az időt húzni, ezt még az anyanyelvűek is használják.

Tanulj.

Ja, idesüss:

www.memrise.com

Keresd meg az angolt, én most csinálom rajta a németet, és rengeteget beszélnek közben ők, azaz hallod a kiejtést egyfolytában. Ingyen van.

2013. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Gyakorolj sokat!
2013. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!