Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 15 éves srác vagyok akinek...

15 éves srác vagyok akinek minden álma megtanulni angolul. Van egy kis pénzem pontosabban:139. 000 forint. Ezt az angol tanulásra szeretném szánni. Gondoltam hogy magántanárhoz járok. Milyen szintet lehetne elérni ennyi pénzel?

Figyelt kérdés
4 éve tanulok angolul az iskolában a nagyon alapdolgokat tudom csak.Kiváncsi vagyok,hogy milyen szintet tudok elérni ennyi pénzel a magántanárnál.Esetleg ha tudtok tippeket a nyelvtanuláshoz kérlek osszátok meg velem:)

2013. okt. 30. 16:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Szerintem,először vegyél könyveket és kezdj el olvasgatni (angol)szavakat tanulni és ha már lessz szókincsed,akkor menj el angoltanárhoz,hogy ne azért fizess h szavakat tanuljatok :). Ezel a pénzel,egy jó beszéd szintet lehet elérni,megfogod érteni amit mondanak,tudsz rá válaszolni,képes leszel angolul kommunikálni.Remélem tudtam segíteni.
2013. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 schocko ***** válasza:
100%
Soha nem adtam még pénzt nyelvtanulásért, mégis 4 nyelven beszélek...
2013. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Két lehetőség van:

- magántanárhoz mész

- nyelviskolába mész

Akár lehet kombinálni is a kettőt, nyelviskolában szintfelmérő után egy jó tanfolyam pár tízezerért (mivel többen vagytok, ez olcsóbb, mint ugyanennyi óra egyedül egy tanárral), és utána a magántanár. Ez a pénz nagyon sok mindenre elég, ha jól használod, és sokat tanulsz magadtól is közben! Ha elég elszánt vagy, mondhatod a tanárodnak, hogy terheljen sok feladattal.


Kókler varázslóknak pedig ne ülj fel, törvényesen senki nem taníthat gimnáziumban nyelvet tanári végzettség nélkül. A felsőfokú nyelvvizsga lényegesen alacsonyabb szintet képvisel a nyelvtanári tudásnál, még egy szorgalmas gimnazista is megszerezheti. Ha igazat mond a felettem szóló, akkor az a gimnázium súlyos bírságra számíthat egy törvényességi ellenőrzés során, akár magán, akár nem.

A nyelvtanulás nem varázslat vagy kontroll vagy hókuszpókusz kérdése, megvan a bevált módja.

2013. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
90%
Kisfaludi Gábor kajlizik... Kontrolálja a saját agyát,hogy ne írjon ide baromságokat,és ne hazudozzon..
2013. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat.Akkor szerintem nekifogok fogni először olvasni:)Ment mindenkinek a zöld kéz.
2013. okt. 30. 16:19
 6/15 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Arany gyerek vagy, de tedd el a pénzedet, az interneten vannak oldalak szép számmal, ahol ingyen lehet angolul tanulni.

memrise.com

Most néztem meg, igaz, hogy az egész oldal angoloknak van, így egynyelvű a szótár, de az hasznos is tud lenni, csak lassabban haladsz.

a Sztaki szótára elég jó a neten, onnan tudsz gyorsabban szótárazni .


A másik, amit ismerek, a BBC angolkurzusai


[link]


Ha ezeket megcsináltad, még mindig gondolkozhatsz tanáron. Néha nem árt, ha valaki belenéz abba, amit csinálsz, de vehetsz egy-egy órát is, nem kell minden pénzedet erre költeni.

2013. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én pl. 2000-et szoktam kérni 60 percre, 2500-at 90 percre. Átlag egy év alatt, ha szorgalmas a tanuló összejöhet egy középfok, teljesen nulláról olyan másfél év. Amúgy rengeteg mindent meg lehet az internetről tanulni, de pl. szerintem a beszédhez tanár vagy anyanyelvi beszélő szükségeltetik. Mindenesetre sok sikert neked!
2013. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szerintem a 3-as valaszolo irta a legpraktikusabb megoldast. Es persze meglehet tanulni angolul segitseg nelkul is, de ez egyaltalan nem biztos, hogy a legjobb. Idegen nyelvet tanulni segitseg nelkul hosszadalmas, vagy kevesbe eredmenyes, es leginkabb kulfoldon megy jol.
2013. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Orosz és francia tanár vagyok. Teljesen meg lehet tanulni egy nyelvet tanár nélkül. Példa rá az a kislány, aki a Cartoon Network bámulásával megtanult angolul, még kisgyerek korában.


A felsőfok jóval alacsonyabb a tanári végzettségnél? Ne röhögtess! Én mostanában amilyen tanárokat látok, a bőr lesül a képemről. Teljesen a mázlin múlik, hogy kit fogsz ki.


A 25-ik érettségi találkozónkon az összes bukdácsoló osztálytársamról kiderült, hogy jelenleg éppen - tanítanak. Ezen eldobom az agyamat.


Ez a gyerek összerakott 140 ezer forintot, és most költse "tanárra"? Majd ha talál egy jót, legfeljebb.


A csoportról meg csak annyit, hogy jártam már ilyesmi helyekre, és mikor - ugyancsak a drága tanár hülyesége miatt - két-három hülyegyerek miatt, akik nem tanulnak, nem csinálnak házit, az egész csoport ott toporog, akkor nagyon tudod sajnálni az erre költött pénzedet, és megfogadod, hogy soha többet csoport.

2013. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat.De nekem abszolút megéri 140.000 ft-t költeni az angol tanulásra.Mert erre gyűjtöttem a pénzemet.Más célom nincs a pénzel nagyonszeretnék angolul tudni és külföldi barátokat szerezni:)
2013. okt. 31. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!