Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol tanulás így?

Spanyol tanulás így?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy megvenném a PONS kezdőknek spanyolt verzióját, aztán ha végeztem vele akkor spanyol haladó (szintén PONS) aztán pedig 1000 kérdés 1000 válasz spanyolból (középfok). Mmint utóbbit is áttanulnám.

Ez így reális? (Az a baj hogy se tanárra se nyelvtanfolyamra nincs pénzem.) + Tudom hogy jó a Colores, lehet majd az 1000 kérdés, 1000 válasz mellett megvenném azt is.



2013. okt. 31. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Én elkezdtem a PONS-ot, de iszonyat kaki volt, úgyhogy abbahagytam. Tipikus pénzlehúzós nyelvkönyv. Inkább kezdd a Coloresszel plusz 888 kérdés, akkor van a Mosaico, nyelvtanra meg pl. Dr. Király Rudolf- Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul. Esetleg a PONS-tól megveheted a nyelvtanos kiadványt, de a sima könyv szerintem tragédia. És persze filmek, zenék, könyvek ezerrel. Mondjuk a beszédhez szerintem előbb-utóbb szükséged lesz tanárra, de elején simán boldogulhatsz így is. Sok sikert, én felsőfokra gyúrok:)
2013. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

A PONS az ugyan bizalomkeltő csomagolásban van de nem valami jó semmilyen nyelvből. Belenézni talán érdemes. De megvenni???


A Coloros elég jó, talán nyelvkönyvben nincs is pillanatnyilag jobb.


1000 kérdés mindig jó vásár


Érdemes zeneszámokat fordítani eleinte.

2013. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Pl Eros Ramazottinak vannak spanyol számai, de valószínűleg elég nagy választék van.
2013. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én is könyvből kezdtem el tanulni még annak idején, és nem igazán sikerült. Nincs aki kijavítsa a kiejtésed, a hibáid. A nyelvtanulásban, ha igazán meg akarsz tanulni, akkor nagyon fontos a kommunikáció, magaddal társalogni meg egyáltalán nem motiváló és nehézkes is. Így nem nagyon lehet nyelvet tanulni. Esetleg kezdő szinten pár kifejezést, de hogy középfokig tanári segítség nélkül nem jutsz el, az 100%.

Ha nem vagy egy Lomb Kató féle nyelvzseni, csak egy olyan átlagember mint mi, akkor sajnos ez nem fog menni.


Valami más megoldást kellene találnod. Vagy valakivel cserélni (te tudnál valamit tanítani?), vagy bébiszitterkedést bevállalni családnál tanításért cserébe.

Vagy ha kevéske pénzed van, a spanyolos facebook csoportban hirdetnek skype-on nyelvoktatást. Legalább heti 1x minimum kell a tanár, akivel beszélni tudsz.

A youtube-on van sok spanyol mese vagy film, amivel a nyelvtanulásodat kiegészítheted.

De sajnos ez az elolvasom a könyvet és középfokúzom az nem fog menni... Szóbeli semmiképp.

2013. nov. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen gondoltam arra hogy spanyolul filmet nézzek, zenét hallgassak és beszélgessek. :)


Csak egy erős alapfok kellene előtte, vagy nem tudom, mert tanárra még hónapokig nem lesz pénzem, majd legkorábban jövő szeptemberben. Addig meg nem akarom elfecsérelni ezt a közel 1 évet. Gondoltam addig tanulok amennyit csak tudok.

2013. nov. 1. 01:03
 6/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
87%

memrise.com


Valamék nap tették ide a GYK-ra, azóta tanulom rajta a németet, tökjó. A spanyol is rajta van.

Szerintem nagyon jó, íratnak, állandóan hallod a kiejtést, többféleképp memorizáltatnak. Ingyen van.


Hajrá. Ja, és ne vegyél semmit, amíg itt nem csináltad meg azt a pár száz óra spanyolt. Vegyél szótárfüzetet, max, vagy inkább kártyákat. :)

2013. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

22:06

Eros Ramazotti-nak nem olasz számai vannak?:O

Szerintem olaszok azok,nem spanyolok.

2013. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
46%
A PONS egyáltalán nem kaki, nagyon is jó. Tavaly ilyenkor álltam neki az elsőnek, most csinálom a másodikat.Én is egyedül tanulok. Sokkal jobb, mint a Colores, ahol nincsenek is benn a megoldások. Arról meg nem a könyv tehet, hogy valakinek olyan botfüle van, hogy nem tudja megismételni a cd-n elhangzottakat. ;) Nyugodtan vágj bele. Eddig bármilyen spanyol anyanyelvűvel beszélgettem (Dél-Amerikából, Spanyolo.-ból, Andorrából) mindenki csodálkozott, hogy 1 év alatt hova jutottam.
2013. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A PONS spanyolja (kezdő) valóban nagyon jó! Ha megcsinálod az összes leckét és a szavakat megtanulod, a végén eljuthatsz kicsivel alapfokon túl. Én legalábbis látom magamon a fejlődést.
2014. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!