Nyelvtanulás HELP!?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok 8.-os és már 2. óta tanulom az angolt.És már eldöntötem,hogy villamosmérnök akarok lenni csak nem tudom,hogy melyik nyelvet éri meg angol mellett tanulni: orosz,német,francia,olasz vagy spanyol

Melyik itt a legjobb nyelv amit megéri tanulni?

Előre is köszi:)

14F



2013. szept. 17. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Német. Mivel Magyarországon villamosmérnökként leginkább a német gyáraknál tudsz elhelyezkedni (lásd Bosch).
2013. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A villamosmérnökséggel a lehető legjobb lóra tettél. Mindegyik országnak komoly ilyen jellegű ipara van. Gondoljunk csak az autómárkákra. Vagy a repülőiparra. Először érdemes feltérképezni a terepet.
2013. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnökként mindenféleképpen németet, még mérnök informatikusoktól is elvárják ha autóiparban akarnak elhelyezkedni. Angol tanulást is megéri folytatni, jól fizető állásokban angolt és németet is kérnek(legalább az egyiket felsőfokon).


Ha megtanulsz angolul és németül, utána az oroszt érdemes.

Francia és spanyol hasznosak csak nem a mérnököknek.

Olasznak nem sok gyakorlati haszna van.

2013. szept. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy megjegyzés: A műszaki nyelv nem ugyanaz mint a köznyelv.
2013. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rolap válasza:
én hozzáteszem azis egy fontos szempont hogy hol akarsz elhejezkedni! először azt döntsd el. itt magyarországon vagy valahol máshol.
2013. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem korai ez 14 éves korban. Igaz Japánban 5-éves korban kezdődok a specializíció. És a disztópikus jövőkép még csak felmerülőben van.
2013. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyiket tanulnád szívesen? Ha utálod bármelyiket is, én kihagynám a helyedben, mert egy nyelv megtanulásához kell a kitartás, és azt marha nehéz úgy, ha közben nem szereted. De egyébként jól mondják az előttem szólók, angol, és német. A többi nyelv akkor, ha az adott országba akarsz menni.
2013. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
németet tanulnék.
2013. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én spanyolt tanulnák ezek közül, mert nagyon tetszik a nyelv. De ne az határozza meg a döntésed, hogy más mit mondd. Én a spanyollal nem azt fejezem ki, hogy az a legjobb és hűdefaxa, hanem akárki akármit mond, én ezt a nyelvet akarom megtanulni ;)
2013. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!