Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez szleng, vagy nyelvtanilag...

Ez szleng, vagy nyelvtanilag helyes így? Több helyen láttam már. Amikor nem úgy kérdezik, hogy "Who is XY? " Hanem "XY who? "

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez főleg akkor van ha pl a vezetéknevét nem értette.

"Amanda Jones called while you were out." "Amanda Who?"

"Milyen Amanda?" vagy nem ezt kérded?

2013. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam, youtube-n láttam ilyen kommenteket, amikor pl. csinál valaki egy feldolgozást, ami jobb mint az eredeti szám, például valaki elénekel egy Rihanna számot, ami jobb mint az eredeti szám, és aláírják, hogy "Rihanna who?"
2013. nov. 4. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig ez erre utal ironikusan. Milyen Rihanna? Melyik Rihanna? Ki az a Rihanna?
2013. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

erre gondoltam én is, csak nekem furi, hogy nincs állítmány a mondatban, meg a szórend sem szokványos :)

köszönöm szépen a válaszod! :)

2013. nov. 4. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!