Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol kezdjek el németül tanulni?

Hol kezdjek el németül tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában megfogalmazódott bennem, hogy jólenne megtanulni dojcsul, és egyetem után valahol kint dolgozni. Nem hajt a tatár, van még 5 évem addig, viszont C1, ha nem C2-es szintig el szeretnék jutni. Nem a nyelvvizsga hanem a nyelvtudás érdekel, ezért is nem tudom, hogy hol vágjak bele? Úgy érzem ezekkel a 400 óra után középfok tanfolyamokkal lehet, hogy tényleg tesznek egy középfokot az emberek, de hogy a tudásuk ér is-e annyit... Gondolkoztam a Goethe Intézeten, hallot róla valaki valamit? Illetve magántanáron, bár azt talá így teljesen az alapokról kicsit feleslegesnek tartanám. Bármilyen tapasztalatot szívesen várok.

2013. nov. 5. 10:12
 1/9 meloka91 válasza:
En masfel eve Becsben lakom. En itt tanulok nemetet. Most epp B1 re jarok. Magyarorzagon 11 evig tanultam de itt jottem ra h sokmindent elfelejtettem. Itt pedig mar sokat tanultam mivel itt kenytelen vagyok haznalni meg a parom is osztrak. Szal en azt ajanlom h ha kint leszel menj el ott is tanfolyamra :)
2013. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hm, najó, a C2 talán tényleg kicsit nagyravágyás volt... :) De minimum B2, bár inkább C1 szinten meg kéne tanulnom, orvosi diplomám lesz, szívesen várják a frissdiplomásokat is, de csak ha eleve tudnak németül. :)
2013. nov. 5. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, én például otthon álltam neki teljesen egyedül tanulni. Kemény munka, rászánok napi 1-2 órát mindig, de megvan az eredménye, mert most kb. 5 hónap után már simán el tudtam beszélgetni a párom német és svájci rokonaival :) Nyilván nema túlnépesedés globalizációs hatásairól, de egészen magabiztosan használtam a szókincset és nyelvtant is, sőt mivel rendszeresen hallgatom a nyelvet, ezért szófordulatokat és kifejezéseket is megtanultam használni.
2013. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy. :) Csak hát nekem az a bajom ezzel az itthoni nyelvtanulással, hogy nem tudok kivel beszélni, meg gyakorolni a nyelvet. A beszéd mindig is a gyengepontom volt, angolból is úgy lett meg a felsőm, hogy az írásbeli 100%, a szóbelin meg épphogy átmentem, azt is csak a magnó miatt... :) Meg szerintem pont az indulásnál fontos a tanári segítség. Nekem kell valaki, aki rugdossa a seggem meg motivál.
2013. nov. 5. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy addig, amíg az alapokat meg nem tanulod, nem érdemes nyelvtanárra költeni.

Én Maklári Tamás Lazán németül c. könyvéből kezdtem el tanulni.

Bármelyik könyvesboltban beszerezhető, kb 3000.- Ft-os áron.


Régebben írtam egy ajánlatot erről a könyvről, elküldöm a linkjét.

Olvasd el mit ír a szerző a könyvéről.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Én nagyon jónak tartom ezt a könyvet, kezdésnek. Az első könyv szinte játékosan vezet bele a német nyelv rajtelmeibe.

Észre sem veszed, és már megtanultad a legfontosabb szabályokat.

Ennek a könyvnek az ismétlés a lényege. Bár könnyedén indul, az elején ráhangolja a tanulót az idegen nyelvre.


Bátran merem ajánlani neked, ha az első két könyvön végigmész, kapsz egy középhaladói tudást.

Ekkor már érdemes könnyített olvasmányokat is keresni, itt a neten is találsz többet.

A Youtube-on pedig szintén vannak német nyelv tanfolyamok, csak rá kell keresni.


http://www.youtube.com/results?search_query=N%C3%A9met+nyelv..


Bár fel van töltve a kreatív német kezdő anyaga, én mégis ajánlom neked a könyvet, mert a sdzabályokat, az összefüggéseket csak abból tudod megérteni.

Viszont a kiejtés gyakorlásához nagyon jó ez az oldal.


Ha megszerezted az alapokat, utána ajánlom csak a nyelvtanárt, akivel már tudsz beszélgetni.

Ekkor már érdemes költeni rá.


Üdv: Ági

2013. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy a link, amit a 4. válaszban küldtem, már nem él. Ezért ajánlottam a könyvesboltot.


Ezzel egy időben érdemes beszerezni Erdélyi Margit Német társalgási kézikönyvét, ahol a legfontosabb mondatok, kifejezések, amik az életben előfordulnak, le vannak írva magyarul és németül.


A másik link, amit az előző válaszomban az 5. alatt találsz, nagyon sokat segít az előrejutásban.

2013. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elnézést kérdező, még írtam a válaszomat, amikor te már válaszoltál.

Pedig mén mégis azt ajánlom, hogy próbálkozz először magadtól tanulni, motiválni pedig az motiváljon, hogy ki akarsz jutni külföldre.

De a döntés joga a tiéd.

2013. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlott könyveket! Szerencsére megtaláltam máshol a neten, tényleg nagyon jónak tűnik a lazán németül, már el is kezdtem ismerkedni vele. :) Egyelőre most úgy sincs még pénzem a tanfolyamra, addig tanulgatok magamtól. Meg szerencsére vannak barátaim akik tudnak németül, lehet majd zaklatom őket kicsit hogy a kiejtést begyakoroljam az elején.
2013. nov. 5. 22:02
 9/9 anonim ***** válasza:
En a Goethe Intezetben tanultam (4 tanfolyam), a nullarol kezdtem, es batran merem barkinek ajanlani. Nem tudnek ra negativat mondani, pedig eleg kritikus szoktam lenni.
2013. nov. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!