Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ne bukjak meg angolból?

Hogy ne bukjak meg angolból?

Figyelt kérdés

Mindig is rüheltem ezt a tantárgyat, de a 4es azért megvolt, mert a nyelvtani részét szinte mindig 5ösre megtanúltam.(Az év végi bizim átlaga 4.5 körűl volt mindig, szóval nem vagyok hülye.)


A szótanulással viszont mindig is szenvedtem. Rengeteg idő kell hozzá (ami sokszor nincs), ráadásúl vannak olyan szavak amiket ha fejreállok akkor se tudok megtanúlni. Tavaly volt heti, kétheti 1-1 szódoga, mindig felhúztam a TZ-vel a rossz jegyeket.


Idén viszont (most vagyok 12.es)stratégiát váltott a tanárnő és heté 2 szódoga van és a TZben is 30 szó, tele vagyok egyesekkel, ha így haladok félévkor meg fogok bukni.



2013. nov. 5. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Varsz valamilyen valaszt erre a kerdesre vagy csak kiirtad magadbol a banatodat?:)


Sajat bevallasod szerint hulye nem vagy, ha ez igy van akkor magadtol is rajohettel volna hogy mas valsztasod nincs mint megtanulni a szavakat:D

2013. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beseggeled a szavakat
2013. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de harminc szó az semmi
2013. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
700 szóból 30 lehet h az emberek többségének semmi, hát nekem nem
2013. nov. 5. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Többet tanulsz rá (pl. hétvégén is)
2013. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg őszintén a tanárnőt, mit javasol. Van ilyen, hogy valakinek nem kenyere a szótanulás. Mások meg a nyelvtannal szenvednek. Éreztesd a tanárral, hogy akár szorgalmi feladatokat is írsz más műfajban pl. fogalmazás. Szerintem minden tanár igyekszik az összes szalmaszálat megragadni, főleg, hogy tudja, hogy más tárgyakból jó vagy. Nyilván be kell, hogy írja az egyeseidet, de talán javíthatod pl. egy feleléssel stb. Sok sikert!
2013. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

úgy szoktam, hogy hétvégét számom rá, de már csütörtökön is vannak dolgozat új szavakból, és muszáj a többi tárgyra is tanúlnom


igen, holnap mindenképpen beszélek a tanárral és köszi:)

2013. nov. 6. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!